Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی پلمب 13 مرکز تهیه و عرضه غیربهداشتی مواد غذایی در همدان

پلمب 13 مرکز تهیه و عرضه غیربهداشتی مواد غذایی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_news_kenarkhabar_khabar111.jpgرئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در پنج روز اول اجرای طرح سلامت رمضان ۱۳ مرکز تهیه و عرضه مواد غذایی دارای نواقص بهداشتی بحرانی پلمب موقت شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، حسینعلی نوروزی اظهار داشت: 10 تیم بازرسی ویژه در طرح سلامت رمضان بر روی سلامت و بهداشت اماکن حساس تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت می‌کنند.

وی تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی همدان در طول پنج روز اول ماه مبارک رمضان 1700 مورد بازرسی از اماکن حساس، حسینیه ها، مساجد و تکایا به عمل آوردند.

رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در این مدت 220 مورد اخطاریه بهداشتی صادر شده و 20 مورد منجر به معرفی به مراجع قضایی شده است.

نوروزی از سنجش سلامت مواد غذایی به وسیله تجهیزات بازرسی سیار خبر داد و افزود: 725 مورد سنجش سلامت مواد غذایی به وسیله تجهیزات بازرسان سیار انجام شده که نتایج 78 درصد از آن مطلوب بوده است.

کشف و معدوم سازی 4800 کیلوگرم مواد غذایی فاسد

وی از کشف و معدوم سازی 4800 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف خبر داد و گفت: این کشفیات مربوط به مواد اولیه تاریخ گذشته و مواد غذایی که در کنار پیاده رو عرضه شده بوده است.

رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از همکاری شایسته عموم مردم در بهداشت تهیه و عرضه مواد غذایی یاد کرد و افزود: 33 مورد شکایات مردمی ثبت شده که درصد زیادی از آن مربوط به عدم رعایت بهداشت فردی از سوی کارکنان مراکز تهیه و توزیع غذا بوده است.

نوروزی با بیان اینکه 620 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی انجام شده است،گفت: نمونه‌های دریافتی به آزمایشگاه ارسال شده و بر مبنای نتایج آزمایشگاه، تصمیمات لازم گرفته می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن