Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی اقدام بیش از 800 همدانی برای اهدای خون/مردم مراجعه نکنند

اقدام بیش از 800 همدانی برای اهدای خون/مردم مراجعه نکنند

b_150_150_16777215_00_images_khon1236.jpgمدیرکل انتقال خون استان همدان گفت: از زمان اعلام درخواست نیاز به خون از 600 نفر از مراجعه کنندگان که برای اولین بار جهت اهدای خون مراجعه کرده بودند، ثبت نام به عمل آمد و اطلاع آن ها ثبت شد تا در صورت نیاز با آنها تماس گرفته شود.


افشین محمدی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار "همدان نیوز"، با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعه کنندگانی که سابقه اهدای خون داشتند 230 نفر بود که 160 نفر شرایط اهدا داشتند و خون گیری از آنها انجام شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر مردم خیرخواه بیشتر از نیاز مراجعه می کنند اما باید در حد نیاز خون گیری شود اطلاع رسانی شود که مردم مراجعه نکنند ذخایر خوبی داریم همین تعدادی که آمدند و تعداد افرادی که تا پایان ساعت کاری مراجعه خواهند کرد بیش از نیاز ما خواهد بود.
محمدی با بیان اینکه همه روز از ساعت هشت صبح تا هشت شب خون گیری در استان انجام می شود، اظهار داشت: با این وجود در شرایط فعلی کرمانشاه بر اساس نیاز به استانها اعلام می کند که به چه گروه هایی نیاز دارد و در حال حاضر نیاز جدیدی اعلام نشده است.
وی افزود: استان همدان 90 واحد پلاسمای منفی، 20 واحد کرایو و 30 واحد گلوبول قرمز فشرده منفی بر اساس نیاز اعلام شده و بلافاصله پس از درخواست به کرمانشاه ارسال کرده است.
مدیرکل انتقال خون استان همدان با بیان اینکه اگر باز هم کرمانشاه نیاز داشته باشد، سعی شده ذخیره خون به حدی باشد که پوشش بدهد، گفت: به صدا و سیما به صورت کتبی نامه ای ارسال کرده ایم که از مردم بخواهند به مراکز مراجعه نکنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن