Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی وبا در استان همدان ارتباطی با آلودگی آب شرب ندارد

وبا در استان همدان ارتباطی با آلودگی آب شرب ندارد

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ابتلای افراد به وبا در استان، هیچ ارتباطی با آب شرب همدان نداشته و حتی یک از موارد ثبت شده مربوط به شهرستان اسدآباد است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمدرضا شکوهی با بیان اینکه آب همدان کاملاً سالم و بهداشتی است، گفت: کارشناسان محیط بهداشت ما و آبفا به صورت شبانه روز از علمک‌های آبگیری آب را از نظر میکروبی، شیمیایی و فیزیکی تست کرده و یک آب کاملاً سالم وارد شبکه شهری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در بعضی مناطق به دلیل آلودگیِ محیطی که لوله‌های آن فرسوده هستند با مکش معکوس، ممکن است آب آلوده شود؛ اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشت که اکثر لوله‌های شهری فرسوده نبوده و هیچ اشکالی در مورد نکته اشاره شده به آن وارد نیست.

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: افراد بسیار زیادی در حال تلاش‌اند تا آب در نهایت سلامت و بهداشت به دست مردم برسد ولی متأسفانه عده‌ای سعی دارند با تحریف اخبار و شیطنت‌های رسانه‌ای زحمات صورت گرفته را تخریب کنند و یا نادیده بگیرند.

شکوهی با تاکید بر این نکته که فرسودگی لوله‌ها در برخی مناطق به معنای آلودگی قطعی آب نیست، تصریح کرد: ممکن است در محلی فرسودگی هم وجود داشته باشد اما در اطراف آن هیچ گونه آلودگی وجود نداشته باشد و کاملاً سالم باشد.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر عدم توجه به شایعات منتشر شده در فضای مجازی، گفت: مردم همدان از سلامت و بهداشت آب شهری اطمینان خاطر داشته باشند. دانشگاه علوم پزشکی بارها سلامت آب شهری را تأیید کرده و خود ما نیز از آب شهری استفاده می‌کنیم.

شکوهی با اشاره به افرادی که در استان به وبا مبتلا شده بودند، گفت: بیماری این افراد هیچ ارتباطی با آب شرب همدان نداشته و حتی یک از موارد ثبت شده، مربوط به شهرستان اسدآباد است.

وی در پایان یادآور شد: در همدان، موردی که به دلیل آلودگی آب همدان بیمار و بستری شده باشد ثبت نشده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن