Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی انجام 253 عمل کاشت حلزون در همدان

انجام 253 عمل کاشت حلزون در همدان

b_150_150_16777215_00_images_halazoon89.jpgرئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور از انجام ۲۵۳ عمل کاشت حلزون‌شنوایی در مرکز کاشت حلزون‌شنوایی غرب کشور خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر فرهاد فراهانی از انجام عمل کاشت حلزون‌شنوایی در مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور خبر داد و افزود: اسفندماه سال ۹۲ اولین عمل کاشت حلزون‌شنوایی در همدان انجام شد و تاکنون ۲۵۳ عمل انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال نیز با ورود پروتز کاشت حلزون شنوایی در استان انجام می‌شود گفت: در انجام این عمل مشکلی نیست و تنها منتظر پروتز هستیم.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور  با بیان اینکه امسال فعلا عمل کاشت حلزون شنوایی انجام نشده است خاطرنشان کرد: سال گذشته تقریبا ۵۰ عمل انجام شد.

وی  با اشاره به اینکه تقریبا ۵۰ نفر در انتظار کاشت حلزون شنوایی هستند و به ترتیب در لیست انتظار قرار می‌گیرند تا عمل آنها انجام شود بیان کرد: کرونا تاثیری بر کاشت حلزون شنوایی نداشته و باید پروتز وارد شود.

دکتر فراهانی با بیان اینکه باید تامین اعتبار شود و پروتزها خریداری و وارد استان شود تا کاشت انجام گیرد عنوان کرد: خوشبختانه تاکنون مشکل مالی در انجام این عمل نداشتیم و خیرین نیز همواره کمک خوبی داشتند.

وی تاکید کرد: خیرین سلامت  به ویژه بنیاد "بخشش" کمک خوبی داشته‌اند و به همین خاطر خوشبختانه مشکل مالی نداریم و بیشتر منتظر پروتز هستیم که امیدواریم تامین شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن