Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی غربالگری فشار خون 837 هزار همدانی

غربالگری فشار خون 837 هزار همدانی

b_150_150_16777215_00_images_feshar123.jpgناظر اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، از غربالگری بیش از 800 هزار نفر در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون بالا خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، شورای فنی معاونت بهداشتی دانشگاه با دستور جلسه بسیج ملی کنترل فشارخون بالا تشکیل شد.

علی عطایی معاون فنی معاونت بهداشت که به عنوان ناظر اجرای طرح از سوی رئیس دانشگاه به وزارت متبوع معرفی شده است گفت: بسیج ملی کنترل فشارخون بالا همزمان با سراسر کشور از 27 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت و قرار است در این طرح فشارخون افراد بالای 30 سال توسط کارکنان بخش دولتی و همکاران بهداشت و درمان در بخش های خصوصی اندازه گیری شده و برای پیگیری های بعدی ثبت سیستم شود.

وی تعداد افرادی که باید در استان غربالگری شوند را 837 هزار نفر اعلام کرد و افزود: 524 هزار نفر از این افراد ساکن شهر های استان بوده و بیش از 313 هزار نفر ساکن روستاها هستند.

عطایی مدیران مختلف تیم های فنی و اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه را در کمیته های مربوطه تقسیم بندی نمود و مقرر شد کمیته ها بر اساس شرح وظایف ارسال از وزرات متبوع انجام وظیفه کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن