Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی دیده شدن گربه جنگلی برای نخستین بار در همدان

دیده شدن گربه جنگلی برای نخستین بار در همدان

b_150_150_16777215_00_images_gorbe.jpgرئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان خبر داد: یک قلاده گربه جنگلی روز 13 فروردین ماه 1398، بر اثر تصادف جاده ای تلف شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، رضا دانش پژوه افزود: این سانحه در حاشیه منطقه حفاظت شده خانگرمز مسیر روستای سه گاوی اتفاق افتاد.

وی اظهار کرد: به نظر میرسد این مورد اولین گزارش موثق از حضور گربه جنگلی در استان همدان باشد که بسیار ارزشمند است.

این مسئول از تمامی رانندگان در محورهای مواصلاتی واقع در حاشیه مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست خواست تا با سرعت کمتر و دقت بیشتری از این جاده‌ها عبور کنند.

وی بیان کرد: كاهش سرعت هنگام مشاهده حيوان و عبور از آن به آرامي و نيز آگاه كردن رانندگان عقب با روشن كردن فلاشر، خودداری از روشن کردن نور قوي و بالاي چراغ هاي جلو به صورت ممتد برای جلوگیری از خيره شدن حيوانات به چراغ و سكون حيوان، بوق زدن متناوب و خاموش و روشن كردن چراغهاي جلوي خودرو در هنگام سكون حيوان، به صدا در آوردن بوق در صورت مشاهده پرندگان در حاشيه جاده يا هنگام پرواز آنها از روي جاده جهت جلوگيري از برخورد و تماس فوری با شماره تلفن گویای 1540محیط زیست - بعد از برخورد با حيوان از جمله اقداماتی است که رانندگان می بایست در جهت کاهش خطرات احتمالی و اتلاف جانوران حیات وحش در جاده ها انجام دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن