Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی مبتلایان به ایدز می توانند صاحب فرزند سالم شوند

مبتلایان به ایدز می توانند صاحب فرزند سالم شوند

b_150_150_16777215_00_images_hiv.gifکارشناس برنامه اچ.آی.وی (ایدز) مرکز بهداشت همدان گفت: امکان ازدواج و بچه دار شدن سالم برای مبتلایان به ویروس ایدز فراهم شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، مریم جعفری بیان کرد: انجمن مبتلایان به ایدز در همدان دایر شده است و در این انجمن افراد مبتلا به این ویروس حضور یافته و برخی مواقع آشنایی افراد با یکدیگر منجر به ازدواج می شود.

وی بیان کرد: امکان فرزند آوری برای والدین مبتلا به ایدز فراهم است و علاقه مندان زیر نظر پزشک و با رژیم دارویی و درمانی خاص، فرزند خود را به دنیا می آورند.

کارشناس برنامه اچ.آی.وی (ایدز) مرکز بهداشت همدان یادآوری کرد: با تلاش تیم تحقیقاتی پیشگیری و کنترل بیماری مرکز بهداشت این شهرستان سه نوزاد سالم از والدین مبتلا به ایدز سال گذشته در این شهرستان متولد شدند.

جعفری گفت: زوج های مبتلا به این ویروس در صورت اعلام آمادگی برای فرزند آوری، زیر نظر خدمات پیشگیری، مراقبت و کنترل قرار می گیرند.

وی بیان کرد: هم اینک یک زن دارای علامت مثبت اچ.آی.وی زیر نظر تیم پزشکی چهار ماهه باردار است و به طور حتم نوزاد وی سالم متولد می شود.

کارشناس برنامه اچ.آی.وی (ایدز) مرکز بهداشت همدان تاکید کرد: تمامی خدمات دارویی و درمانی مبتلایان به ویروس ایدز حتی در زمان بارداری رایگان است.

جعفری اظهار داشت: مقاومت بدن زوج هایی که قصد فرزند آوری دارند در برابر داروها ابتدا سنجیده می شود همچنین مادران از خوردن برخی داروها منع می شوند تا شاهد نقص ژنتیکی در فرزندان آنها نباشیم./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن