Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی هر 750 دانش‌آموز در همدان یک مراقب سلامت دارند

هر 750 دانش‌آموز در همدان یک مراقب سلامت دارند

b_150_150_16777215_00_images_jafari017.jpgمعاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان گفت: برای توسعه فعالیت های مراقبین سلامت در مدارس استان همدان از تمام ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، عبداله جعفری اظهار کرد: امسال دومین سال متوالی تأمین اعتبار ویژه  بسته های مراقبین سلامت از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت متبوع است.

وی با اشاره به لزوم توجه به تأمین تجهیزات بهداشتی مدارس، گفت: اعتبارات سال تحصیلی جاری در این بخش 2 میلیارد ریال بوده است که امیدواریم بخشی از کمبود ها جبران شده باشد.

جعفری با بیان این که براساس چارچوب ساماندهی نیروی انسانی به ازای 750 دانش آموز در مدارس شهری یک مراقب سلامت، متولی بهداشت مدارس است،  افزود:  در حال حاضر تعداد 76 نفر مراقب سلامت در استان همدان  فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: در مدارس روستایی استان با جمعیت 82 هزار نفری دانش آموزان پوشش مراقبت های بهداشتی توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود.

وی در پایان ابراز کرد: امیدواریم در آینده با تدابیر ویژه، این تعداد مراقب سلامت افزایش یافته تا موضوع سلامت بیش از پیش در مدارس و در بین دانش آموزان اهمیت خود را نشان دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن