Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی رویه ماست‌های سنتی می‌تواند بیماری‌زا باشد/ باور غلط در مورد چربی شیر

رویه ماست‌های سنتی می‌تواند بیماری‌زا باشد/ باور غلط در مورد چربی شیر

b_150_150_16777215_00_images_shir256.jpgكارشناس نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي دانشگاه علوم پزشکی همدان، آگاهي و اطمينان ازسلامت فراورده‌هاي لبني صنعتي، مراكز عرضه لبنيات سنتي را از بازار حذف مي كند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومي معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، ماريا قادري‌فرح اظهار كرد: متاسفانه در سال‌های گذشته، نبود آگاهی و نگرانی‌های مصرف کنندگان از سلامت و کیفیت فرآورده‌های لبنی و بی‌پاسخ ماندن سوالهاي گوناگون موجود در ذهن آنان و برخی پاسخ‌های رسانه‌ای غیر کارشناسی باعث افزایش چشمگیر مراکز تهیه و عرضه لبنیات سنتی شده است.

وي افزود: گروهی باور دارند که فراورده های صنعتی بدون چربی لازم و حتی فاقد چربی طبیعی شیر هستند. ولي واقعیت آن است که چربی طبیعی شیر در فصلهاي مختلف سال و بر اساس نژاد و تغذیه دام متفاوت است.

قادري تصريح كرد: در صنعت بر اساس نوع فراورده(بدون چربی، کم چرب و پرچرب) مقدار چربی تنظیم می‌شود تا مصرف کننده بر اساس نیاز و حتی محدودیت‌های خود، فراورده ی متناسب را انتخاب‌ كند‌ درحالیکه در لبنیات سنتی مصرف کننده هیچگونه اطلاعی از میزان چربی محصول خریداری شده ندارد.

وي در مورد علت وجود چربی به صورت یک لایه (سرشیر یا رویه ماست) در فراورده های سنتی و نبود آن در فراورده‌های صنعتی گفت: در صنعت برای یکنواختی محصول و ایجاد ویژگی های مطلوب‌تر، چربی‌شیر، زده شده تا همه ی ذرات اندازه‌ای یکسان داشته باشند. بنابراین چربی را به صورت لایه‌ای بر روی محصول مشاهده نمی‌کنیم.

قادري افزود: آنچه بر روی ماست و شیر محلی می‌بینیم فقط چربی و خامه نیست، علاوه بر چربی، شامل سلول های مرده ی پستان، سلول‌های خونی و جرم‌هاي دیگری است که نه تنها مطلوب نبوده بلکه در مواردی نیز می‌تواند باعث بیماری شود در حالیکه این جرم‌ها هنگام ورود شیر به کارخانه‌های صنعتی و قبل از تولید هرگونه محصول، از آن جدا شده و دفع می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن