Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در نیروی هوایی ارتش

ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در نیروی هوایی ارتش

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در این نیرو خبر داد و گفت: به زودی جدیدترین هواپیمای بدون سرنشین نیروی هوایی رونمایی می شود.

به گزارش "همدان نیوز"، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی اظهار کرد: نیروی هوایی ارتش با اجازه از سلسله مراتب فرماندهی، وارد مقوله ساخت هواپیماهای بدون سرنشین شده است.

وی، ساخت هواپیمای بدون سرنشین کمان ۱۲ و ۲۲ را نمونه ای از این تولیدات دانست و افزود: به زودی با رونمایی از دستاوردهای نیروی هوایی در ساخت هواپیمای بدون سرنشین، زمینه خرسندی ملت ایران از این پیشرفت ها را فراهم خواهیم کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: سربازان رهبری انقلاب و ملت ایران در نیروی هوایی، با تمام وجود در راستای ارتقای توان عملیاتی تلاش می کنند و پیشرفت نیروها و به روز بودن آنها در دستور کار نهاجا است.

وی ادامه داد: براساس اعلام نظر فرماندهان ارشد نظامی، پیشرفت خوبی در نیروی هوایی رخ داده است و با وجود محقق شدن بخشی از فرمان فرماندهی کل قوا در رابطه با ارتقای این نیرو، این توفیقات کافی نیست و باید روز به روز پیشرفت کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: با تلاش جوانان و پای کار بودن سربازان ولایت در نیروی هوایی می توان به نیروی هوایی دانشمند و در تراز انقلاب دست یافت.

امیر سرتیپ خلبان واحدی یاد و خاطره شهید نوژه را نیز گرامی داشت و گفت: با مسلط شدن ضد انقلاب به شهرهای غربی کشور، شهید نوژه ماموریت ایجاد رعب و وحشت با شکستن دیوار صوتی را در غائله کردستان بر عهده داشت.

وی افزود: با توجه به مجهز بودن دشمن به تجهیزات سنگین، جنگنده این خلبان مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و دچار حریق شد و تلاش خلبان برای کنترل جنگنده به علت کوهستانی بودن منطقه بی ثمر بود.

فرمانده نهاجا اضافه کرد: امروز یادواره شهدای نیروی هوایی و دریایی ارتش به میزبانی همدان برگزار شد تا زمینه آمادگی برای برگزاری دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان فراهم شود./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن