Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس آزادی ۸۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در همدان به نیابت از شهدا

آزادی ۸۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در همدان به نیابت از شهدا

دبیر اجرایی کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان گفت: طی یک سال گذشته ۳۹۷ زندانی غیر عمد در استان همدان به نیابت از شهدا آزاد شده‌اند و تلاش داریم این تعداد را به ۸۰۰ نفر برسانیم.

به گزارش "همدان نیوز"، سردار مهدی فرجی اظهار کرد: دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان متفاوت‌تر از کنگره اول شهدا خواهد بود که می‌تواند به یک فرصت برای انجام عملیات بزرگ فرهنگی در جامعه تبدیل شود.

وی افزود: برگزاری کنگره شهدا باید جزء اولویت‌های مسئولان قرار گیرد تا بتوان با برنامه ریزی منسجم به اهداف مد نظر دست یافت.

دبیر اجرایی دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان با بیان اینکه اثرات اقداماتی که در برگزاری کنگره صورت می‌گیرد باید در زندگی مردم دیده شود گفت: در شرایط کنونی که دشمن با امکانات و ظرفیت‌های خود به میدان آمده به اقدامات ارزشمندی نیاز داریم تا بیشترین تاثیر را روی مخاطبان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در کنگره ملی شهدای همدان در درجه اول مخاطبان ما نوجوانان، بعد جوانان و سپس سایر اقشار جامعه خواهند بود گفت: یکی از اقدامات اثرگذار در این زمینه برپایی یادواره های شهدای دانش آموزی است.فرجی از برگزاری یک‌هزار و ۱۰۰ یادواره دانش‌آموزی در مدارس خبر داد و افزود: سرکشی از تمام خانواده‌های شهدا نیز یکی از اقدامات مهم دست‌اندرکاران برگزاری کنگره است.

وی با بیان اینکه از سوم خردادماه باید از ۸۵۰ خانواده شهید شهرستان سرکشی صورت گیرد و مشکلات آنان شناسایی شود افزود: ما برای انجام اقدام یکسان در سطح استان مدالی را طراحی کرده ایم که در اختیار شهرستان‌ها قرار می دهیم تا در دیدار با خانواده‌های شهدا به گردن آنان آویخته شود.

دبیر اجرایی دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید همدان از برگزاری برنامه "شب‌های شیدایی" خبر داد و افزود: با همکاری موسسه اوج قراردادی را با یک گروه نمایشی هنرمند که در کشورهای مختلف اجرای خوبی داشته‌اند امضا کرده‌ایم که بر این اساس این گروه مردادماه در استان حضور می‌یابند.

وی تصریح کرد: برای هر شهرستان نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته‌ایم تا از برنامه‌های این گروه استفاده کنند.

فرجی برگزاری اجلاسیه در مهرماه سال جاری و تهیه جهیزیه برای نیازمندان را از دیگر برنامه های در دست اجرا دانست و گفت: اجلاسیه کنگره ۱۶ مهرماه به مدت سه تا پنج روز برگزار می‌شود که برای هر شهرستان یک سهمیه نیز در نظر گرفته‌ایم.

وی گفت: در زمینه جهیزیه و امور معیشتی نیز تاکنون ۳ هزار جهیزیه برای نیازمندان تهیه شده و به دنبال آن هستیم که این تعداد را به ۸ هزار برسانیم.

دبیر اجرایی کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان گفت: علاوه بر این طی یک سال گذشته ۳۹۷ زندانی غیر عمد آزاد شده‌اند و تلاش داریم این تعداد را به ۸۰۰ نفر برسانیم.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های حجاب و عفاف گفت: یکی از اقدامات اثرگذار در بحث عفاف و حجاب برگزاری یادواره شهدای زنان و تجلیل از مادران شهدا بوده و در نظر داریم کمک‌هایی نیز به زنان سرپرست خانوار داشته باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن