Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس همدان شب آرامی را پشت سر گذاشت

همدان شب آرامی را پشت سر گذاشت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: حضور گسترده و پرشور مردم ولایی در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر نشان داد که مردم در دفاع از ارزش های انقلاب با هیچ کس تعارف ندارند.

به گزارش "همدان نیوز"، حسن رضانیا افزود: جریان نفاق، عناد و معاندان بدانند که در دفاع از ارزش های نظام، انقلاب و مردم با هیچ کسی تعارف نداریم و قاطعانه برخورد می کنیم.

وی با توجه به ادامه فراخوان ضد انقلاب برای ایجاد آشوب و فتنه در همدان خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار را پایان یافته نمی دانیم اما به زودی بساط اغتشاشگران برچیده می شود.

رضانیا اظهار داشت: معاندان نظام، نفاق و سایر جریان ها از صهیونیست ها تا سعودی ها بهانه ای پیدا کردند تا بر اساس برنامه ای از پیش طراحی شده، عقده گشایی کرده و طراحی ها را به اجرا درآورند.

وی افزود: بنابراین در سراسر کشور شاهد این بودیم که به این بهانه و به بهانه مساله حجاب وارد شدند و اقدام به اغتشاش و تجمع های غیر قانونی، تخریب بیت المال و بانک ها کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان خاطرنشان کرد: عده ای در شهرستان همدان نیز اقدام به تجمع های غیر قانونی کرده و دست به شورش خیابانی زدند.

رضانیا اظهار داشت: این افراد در اواخر شب برخی از اماکن دولتی به ویژه بانک ها را تخریب و اقدام به برافروختن آتش و همچنین به مقدسات توهین کردند.

وی گفت: نیروهای امنیتی و انتظامی با اقتدار تمام با قاطعیت با آنها به مقابله پرداختند و در ۲ شب گذشته در سایر شهرستان ها با تدابیر اتخاذ شده مشکل خاصی نداشتیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: علاوه بر نیروهای نظامی و امنیتی، بسیجیان نیز پای دفاع از تمامیت نظام و ارزش های انقلاب ایستادند و این ناآرامی ها به خوبی مدیریت شد.

رضانیا خاطرنشان کرد: شب پنجشنبه گذشته در شهرستان ملایر و بخش هایی از نهاوند عده ای تلاش کردند که بتوانند با ایجاد ناآرامی و اغتشاش، وضعیت به وجود آمده در مرکز استان را به این مناطق بکشانند که با تدابیر صورت گرفته مانع از این دسیسه شده و مشکلی در ملایر، تویسرکان و نهاوند به وجود نیامد.

وی ادامه داد: در جریان سومین روز از ناآرامی ها، این اغتشاشات مدیریت و هم تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی که مسئول تامین امنیت برای مردم هستند، قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان از خانواده ها خواست نسبت به کنترل فرزندان اقدام کنند و اجازه ندهند که فرزندان تحت تاثیر القائات شبکه های نفاق و معاند در ساعاتی که برخی افراد دست به اغتشاش خیابانی می زنند در این محل ها حضور داشته باشند.

وی افزود: چنانچه فرزندان در جمع اغتشاشگران حضور یابند به علت شکل گیری حرکت های غیر قانونی، برای آنها پرونده قضایی تشکیل می شود بنابراین والدین باید مراقبت های خود به ویژه از نوجوانان را افزایش دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان ادامه داد: با توجه به حضور غیرقانونی برخی افراد در خیابان ها و شکل دادن تجمع های خیابانی و اغتشاش، برخورد قاطعانه نیروهای مقتدر انتظامی و امنیتی با اغتشاشگران امری طبیعی است.

رضانیا افزود: با این وجود اصل را بر این مبنا گذاشته ایم که به جای برخورد سلبی ، اغتشاشگران را بازداشت و دستگیر کنیم که این فتنه را پایان دهیم چرا که برخی مواقع افراد بی گناه هم دچار جراحت می شوند.

وی اضافه کرد: بازداشت و دستگیری افراد حاضر در این تجمع ها امری طبیعی است چرا که این افراد اقدام به ایجاد خسارت به خودروهای امدادی، آتش نشانی، آمبولانس و اماکن عمومی کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با تایید خبر مرگ یک شهروند در ناآرامی های اخیر توضیح داد: یکی از شهروندان که ارتباطی با اغتشاشگران نداشته مورد حمله جریان نفاق و اغتشاشگران قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

رضانیا افزود: اغتشاشگران این فرد را با یک دستگاه خودرو به مقابل کلینیک امید شهر همدان منتقل و در این محل رها کرده و متواری شدند که با تشکیل پرونده قضایی، تیمی در حال بررسی و شناسایی عاملان این موضوع است.

 وی ادامه داد: طبق بررسی های دقیق و کارشناسانه صورت گرفته اطلاعاتی و امنیتی بیانگر این است که جریانی سازمان یافته و تشکیلاتی قوی پشت این ناآرامی ها بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: شماری از دستگیرشدگان افراد غیربومی هستند که با حضور در استان برنامه هدایت، حمایت و پشتیبانی اغتشاشگران را بر عهده داشتند.

رضانیا تاکید کرد: با توجه به اینکه همدان قطب غرب کشور است بنابراین جریان نفاق از قدیم تاکنون حساب خاصی برای این استان باز کرده است، بنابراین تلاش کردند همدان را به عنوان نقطه اتکا غرب کشور به آشوب بکشند.

وی ادامه داد: دشمنان بدانند که هیچگاه در رسیدن به اهداف شوم خود موفق نخواهند شد، چراکه آحاد مختلف مردم در صورت ضرورت وارد میدان شده است و بساط منافقین و اغتشاشگران را جمع می کنند.

وی افزود: با توجه به اقتدار کامل نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در حال حاضر نیازی به حضور و ورود مردم به این موضوع احساس نمی شود با این وجود در صورت نیاز از توان مردم برای دفاع استفاده می شود.

همدان شب آرامی را پشت سر گذاشت

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری همدان نیز گفت: با وجود فراخوان ضد انقلاب اما با تدبیر استاندار و همکاری اعضای شورای تامین، همدان شب آرامی را پشت سر گذاشت.

مهدی اخوان بیان کرد: به دنبال فوت مهسا امینی ، معاندان نظام با سوء استفاده از مرگ این دختر جوان اقدام به ایجاد آشوب و ناامنی کردند.

وی اضافه کرد: با تدابیر استاندار همدان به عنوان رییس شورای تامین، جلسات مشترک و مستمر با حضور فرمانده سپاه، نیروی انتظامی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و اداره کل اطلاعات به ریاست استاندار همدان برگزار و نسبت به مدیریت صحنه اقدام می شود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری همدان ادامه داد: در این نشست هماهنگی و هم افزایی لازم در راستایی جلوگیری از شکل گیری هسته اولیه تجمع و ناآرامی ها صورت می گیرد و جمع بندی تحرکات صورت گرفته پایان هر روز در شورای تامین ارائه می شود.

اخوان افزود: با توجه به تدابیر صورت گرفته توسط استاندار همدان و نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی شب گذشته با وجود فراخوان گسترده ضد انقلاب برای تجمع و ایجاد آشوب اما هیچگونه تجمع در مرکز استان و به دنبال آن تخریب صورت نگرفت.

وی اضافه کرد: مدیریت صحنه آشوب و اغتشاش و پیشگیری از بروز هر گونه تخریب و آسیب به اموال عمومی با مشارکت همه اعضای شورای تامین صورت گرفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن