Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس امنیت و سلامت زائران اربعین حسینی در اولویت قرار گیرد

امنیت و سلامت زائران اربعین حسینی در اولویت قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار همدان گفت: پس از ۲ سال وقفه به علت شیوع کرونا، امسال دوباره پیاده روی اربعین برگزار می شود بنابراین مدیریت و کنترل جمعیت انبوه متقاضی حضور در این آیین با در نظر گرفتن ۲ مولفه مهم سلامت و امنیت بسیار با اهمیت است و باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش "همدان نیوز"، حسن رضانیا در نشست اعضای ستاد اربعین حسینی استان همدان پیش بینی کرد که امسال پنج میلیون ایرانی در پیاده روی اربعین حسینی شرکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار همدان تاکید کرد: متولیان این سفر معنوی و روسای کمیته ها باید همه همت و تلاش  خود را برای زمینه سازی سفر امن و با سلامت داشته باشند.

رضانیا پیشگیری از ابتلا زائران اربعین حسینی به بیماری را بسیار با اهمیت برشمرد و گفت: با وجود پیش بینی افزایش استقبال از این پیاده روی اما امکانات و ظرفیت حمل و نقلی استان مشخص و محدود است.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت اقلام به خصوص مواد غذایی، احتمال فراهم نبودن زمینه پذیرایی و سرویس دهی به زائران در ایستگاه های صلواتی و موکب ها بیش از ظرفیت های پیش بینی شده وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار همدان احتمال داد: در این شرایط و برای رعایت اصل تامین امنیت و سلامت، ستاد اربعین کشور محدودیت های برای اعزام زائران ایجاد کند.

رضانیا فعال شدن کمیته فرهنگی و آموزشی، توجه به راهبرد ها و سیاست ها، توجه به مسایل فرهنگی در کاروان زیارتی بانوان، احترام به حاکمیت دولت عراق، تکریم مردم عراق و حفظ حریم و مرجعیت عراق را مورد تاکید قرار داد.

وی تصریح کرد: دشمن برای به انحراف کشاندن نقاط قوت این کشور از جمله اربعین حسینی با ایجاد اختلاف های قومی، قبیله ای و طایفه ای برنامه ریزی کرده است که کمیته فرهنگی و آموزش باید به این مهم توجه داشته باشد.

وی گفت: بعد از ۲ سال توقف، صبح امروز نخستین پرواز حجاج از فرودگاه همدان به خانه خدا با تلاش مجدانه استاندار همدان برقرار شد و هم اینک فرودگاه همدان به ایستگاه پروازی حجاج همدان و کردستان تبدیل شده است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری همدان نیز گفت: ۱۳ کمیته ذیل ستاد اربعین تشکیل و احکام آنها تقدیم روسای کمیته ها شده است.

مهدی اخوان افزود: این کمیته ها شامل امنیتی و انتظامی، زیرساخت، ارزیابی و عملکرد، ثبت نام و اعزام، فرهنگی و آموزش، بهداشت و درمان، اطلاع رسانی و مستند سازی، حمل و نقل و سوخت، امداد و نجات، هماهنگی و پشتیبانی، کمیته اطلاعات و کمیته عتبات است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن