Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس باید این نظام را نگه داریم

باید این نظام را نگه داریم

آیت الله نوری همدانی گفت: باید توجه داشت هر کجا فقر، جهل و ظلم باشد، عدالت نیست و برای اجرای عدالت در سراسر کشور باید همه ابزارها به کار گرفته شود؛ همه آحاد جامعه حتی آن کسی که در دورترین نقطه سیستان و بلوچستان زندگی می کند بر گردن مسوولان حق دارند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار سیدمسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: دست اندرکاران و مسئولان باید در میان مردم باشند و به حرف مردم و درد دل آنها گوش دهند.

وی خدمت رسانی به مردم را توفیق الهی توصیف کرد و گفت: یکی از عنایت های خاص خداوند متعال به مسئولان و دست‌اندرکاران نظام توفیق خدمت به مردم و تلاش برای رفع مشکلات و بر طرف کردن کمبودهای آنان بوده و بر اساس فرهنگ اسلامی بهترین عبادات خدمت رسانی به مردم است.

این مرجع تقلید سیره امیرالمومنین (ع) را بهترین الگو برای مسئولان دانست و خاطر نشان کرد: امیر مومنان در عهدنامه خود به مالک اشتر می نویسد که ای مالک! بدان ستون دین و سپر در برابر دشمن همین مردم هستند بنابراین رفع مشکلات و کمبودهای مردم باید سرلوحه کار مسئولان باشد.

آیت الله نوری همدانی افزود: باید توجه داشت هر کجا فقر، جهل و ظلم باشد، عدالت نیست و برای اجرای عدالت در سراسر کشور باید همه ابزارها به کار گرفته شود؛ همه آحاد جامعه حتی آن کسی که در دورترین نقطه سیستان و بلوچستان زندگی می کند بر گردن مسوولان حق دارند.

آیت الله نوری همدانی، امر به معروف و نهی از منکر مسئولان را یکی از ظرفیت های مهم در رشد و تعالی جامعه اسلامی دانست و خاطر نشان کردند: باید به حرف دلسوزان و متخصصان متعهد گوش داد و اگر جایی خطا و اشتباهی رخ می‌دهد همه ما مسئول هستیم که آن را بیان کنیم و باید آن اشتباه برطرف شود.

این مرجع تقلید صداقت در گفتار و حسن نیت را یکی از عوامل مهم در رفع مشکلات بیان کرد و گفت: باید توجه داشت که زندگی مردم باید مطابق شان آنان اداره شود، لذا اگر مسئولان با صداقت و حسن نیت کمبودها و نارسایی ها را با مردم بیان کنند؛ مردم شریف ایران که در تمام صحنه یار و یاور نظام مقدس اسلامی بوده اند با جان و دل در کنار مسوولان می ایستند.

آیت الله نوری همدانی در ادامه افزود: باید این نظام را نگه داریم و راه نگهداشتن این نظام که ثمره خون شهیدان و مجاهدت های امام راحل است با خدمت به مردم خواهد بود و همه باید تلاش کنیم مردم نسبت به آینده امیدوار باشند و آینده این کشور روز به روز روشن تر و محکم تر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: مسئولان باید علاقه مند و دلسوز مردم باشند و در تراز فقیرترین مردم زندگی کنند تا از مشکلات معیشت و گرانی آنها با خبر باشند و درجهت اصلاح بازار و رفع سختی معیشت تلاش کنند. نباید هیچ گونه گرانی و نارضایتی برای مردم وجود داشته باشد.
وی در پایان ضمن دعای خیر برای مسئولان و توفیق روزافزون دلسوزان نظام گفت: امیدواریم با همت و تلاش مسئولان دلسوز نظام و توفیق پروردگار اقدامات موثری در رفع کمبودها و برطرف کردن گرانی صورت گیرد و مسئولان دلسوز و خدمتگزار بدانند خدمت به مردم بهترین عبادات و مهم ترین مسئولیت شما است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن