Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس مسئولان باید ارتباط بیشتری با نخبگان داشته باشند

مسئولان باید ارتباط بیشتری با نخبگان داشته باشند

b_150_150_16777215_00_images_shabani30.jpgنماینده ولی فقیه در استان همدان گفت:همه مسئولان لازم است که ارتباط بیشتری با نخبگان جوان داشته باشند و با اعتماد به جوانان، میدان را برای حضور آنها باز کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، آیت الله حبیب الله شعبانی در جمع نخبگان استان همدان، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی بنده از زمان ورود به استان، ارتباط با نخبگان بوده و هست و امیدوارم این جلسات بیشتر برگزار شود.

وی با بیان اینکه صراحت لهجه و نقد کردن یکدیگر در این جلسات، نتایج خوبی را به همراه دارد، گفت: همه مسئولان لازم است که ارتباط بیشتری با نخبگان جوان داشته باشند و با اعتماد به جوانان، میدان را برای حضور آنها باز کنند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه هر جا به جوانان و نخبگان اعتماد کرده‌ایم، کارها به خوبی پیش رفته است، مطرح کرد: در انتخابات گذشته مجلس شورا، در همدان بسیاری از جوانان و نخبگان در رای گیری ها جز نفرات برتر بودند، که این نشان دهنده اقبال بالا جامعه به جوانان و نخبگان است.

وی شاخصه نخبگان را باز کردن درهای بسته دانست و عنوان کرد: فضای فعلی جامعه برای حضور نخبگان بسته نیست، اما به فرض اینکه اگر این فضا هم بسته باشد، نخبگان باید با توانایی خود این درهای بسته را باز کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: برخی از نخبگان متاسفانه تعریف روشنی از اهداف خود ندارند و نهایت فعالیت خود را کسب یک شغل می‌دانند، که این موضوع در شان یک نخبه نیست.

وی تصریح کرد: البته بحث شغل برای نخبگان لازم است اما فرد نخبه نباید خود را منحصر به یک شغل ببینند و باید اهداف بلندی را برای خود متصور شود.

آیت الله شعبانی با تاکید بر اینکه کسی می تواند رشد کند که فکر خود را توسعه دهد، ابراز کرد: بسیاری از موفقیت‌های بزرگی که توسط شهدای جوان ما در عرصه دفاع مقدس اتفاق افتاد به علت فکر بزرگ آنها بود.

وی با بیان اینکه باید توجه ویژه‌ای به مسئله کادر سازی داشته باشیم، گفت: یکی از موضوعات نیازمند بررسی، این است که فرهنگ اقتصادی استان، نیازمند ارتقا است، به این دلیل که ریسک پذیری بسیار کمی در استان وجود دارد و تاکید آن نیز مقایسه میزان سرمایه موجود در بانک ها با سرمایه‌هایی که در فعالیت‌های اقتصادی وجود دارد.

امام جمعه همدان ارتقا فرهنگ اقتصادی در استان آن را وابسته به تلاش جامعه نخبگانی عنوان کرد و گفت: البته گله مندی‌هایی هم به مدیران و برخی از قوانین که مانع از تولید می‌شوند وجود دارد که باید به آن توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه نخبگان باید به توانایی‌های خود باور داشته باشند ابراز کرد: این شهر متعلق به من و شما است و باید همه ما این جا را با کمک و همراهی یکدیگر بسازیم./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن