Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس سزاوار نیست مردم هردانه خرما را 400 تومان بخرند

سزاوار نیست مردم هردانه خرما را 400 تومان بخرند

نb_150_150_16777215_00_images_bahramnia258.jpgماینده مردم نهاوند در مجلس با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی در خصوص کاهش سطح تعهدات در برجام گفت: از این اقدام و از تصمیم شورای عالی امنیت ملی قدردانی می کنیم که در زمانی درست تصمیم مقتدرانه‌ای گرفت و روز گذشته مردم حمایت همه جانبه خود را از آن اعلام کردند.

به گزارش "همدان نیوز"، حسن بهرام نیا اظهار داشت: حضور همه جانبه مردم انقلابی در حمایت از تصمیم اخیر دولت در مورد برجام به معنی تأیید عملکرد گذشته دولت به ویژه در حوزه معیشت نبود زیرا مردم در این بخش به طور جد مشکل دارند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: این حرکت مردم تأیید فروپاشی هیمنه پوشالی آمریکا این موجود عظیم الجثه شیطانی بود که دچار پوکی استخوان شده و جامعه جهانی لحظه به لحظه شاهد افول و فروپاشی این نظام خبیث است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به رئیس جمهور گفت: حال که خداوند چنین ملتی را به کشورمان به عنوان یک موهبت الهی که حتی نظیر آن در صدر اسلام نبوده، ارزانی کرده است آیا سزاوار است به واسطه سوء مدیریت‌ها که هیچ ربطی هم به تحریم ندارد، امروز مردم ما برای تأمین مایحتاج معیشت خود در سختی باشند.

بهرام نیا ادامه داد: آیا سزاوار است مردم عزیزمان برای افطار با خرما، خرما را دانه‌ای 400 تومان بخرند؟ اینها ربطی به تحریم ندارد؟ آیا سزاوار است برابر قانونی که در مجلس به تصویب رسید و مبلغ 14میلیارد دلار برای تأمین کالای اساسی منظور شد و گوشت یکی از این کالاها بود، تا فروردین ماه با ارز 4200 تومانی تأمین می‌شد. یک شبه بر اساس تصمیمی که در دولت رقم خورد و اعلام شد گوشت باید با ارز نیمایی خریداری شود و مردم با مشکلات مواجه شوند و سود این تفاوت ارز به جیب چه کسانی رفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت باید به مجلس پاسخ دهد ارزهای پرداختی برای واردات چه تأثیری در ثبات قیمت‌ها و بازار معیشت مردم داشت، طبق گزارش منتشر شده 30 میلیارد دلار ارز 4 هزار تومانی برای واردات به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی پرداخت شد که کالای ثبت شده با زمینه تخصصی دریافت کنندگان سنخیت نداشت و دولت باید در این زمینه شفاف‌سازی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر لزوم وحدت و یکپارچگی در بیان مواضع جمهوری اسلامی گفت: روی سخن من با برخی دیپلمات‌ها است که یکپارچگی در بیان مواضع در برابر تحرکات غربی‌ها یک اصل است و چه لزومی دارد معاون وزیر خارجه درباره برادران و خواهران افغانی ما موضع بگیرد.

وی با انتقاد از عملکرد وزیر ورزش و جوانان در منطقه نهاوند گفت: چرا شما با بی‌تفاوتی نسبت به وعده‌های خود رفتار می‌کنید و مگر تا به حال دو بار قول افتتاح استخر سرپوشیده و سالن چند منظوره را به مردم نجیب نهاوند نداده‌اید و آیا اینگونه وعده‌های بی‌عمل دهن‌کجی به مردم و ملت نیست و اگر این را قبول دارید سریعاً از مردم نهاوند عذرخواهی و از خداوند طلب مغفرت کنید./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن