Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس به آمارهای اقتصادی اکتفا نمی‌کنیم/تفکر عمومی در همدان باید متحول شود

به آمارهای اقتصادی اکتفا نمی‌کنیم/تفکر عمومی در همدان باید متحول شود

b_150_150_16777215_00_images_shabani1397.jpgنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: در دفتر نمایندگی ولی فقیه کارگروه اقتصادی تشکیل خواهیم داد و تنها به آمارها اکتفا نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، آیت‌الله حبیب الله شعبانی در دیدار با اصحاب رسانه استان همدان در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه رسانه محرک قوی اجتماعی در عرصه های مختلف است، اظهار داشت: مردم چندان دنبال رسانه نیستند اما رسانه‌ها می توانند سنت را تعییر دهند و سنت جدید را تحکیم ببخشند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران صداقت در کار را در اولویت قرار دهند، اظهار داشت: مطبوعات ما انقلابی و ولایی هستند و در فضای رسانه ای تقابلی قرار دارند چراکه امروز دشمن با رسانه جنگ اقتصادی و روانی ایجاد می کند و رسانه های داخلی مقابل آن قرار دارند.

شعبانی با بیان اینکه گرایش های جناحی افراطی به رسانه ها آسیب می زند، یادآور شد: بحث در اینجا گرایش سیاسی نیست اما افراط در این زمینه و آسیب‌های پس از آن، مشکلات و صدمه‌های دیگری را در زیربناها ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نجابت و حکمت در رسانه‌های استان وجود دارد، تاکید کرد: رسانه ها باید صدای مردم و مسئولین را به هم برسانند که در این زمینه نیاز است ارتباط صحیح مدیریت شود.

شعبانی خاطرنشان کرد: توسعه استان در بخش های مختلف بسیار مهم است و باید راهکارهای اقتصاد مقاومتی به طور جدی مطالعه شود اما اقدام اساسی این است که زیرساخت‌های توسعه را در استان فراهم کرد و اگر این زیربنا ایجاد نشود نمی‌توان توسعه را شاهد بود.

وی افزود: تفکر عمومی استان باید دچار تحول شود تا بتوان توسعه در روبناها را ایجاد کرد.

شعبانی با بیان اینکه گاهی حواشی در استان به صورت برجسته مورد توجه قرار می‌گیرد، اظهار داشت: در مواردی به میزانی حواشی وجود دارد که متن اصلی فراموش می‌شود بنابراین برای توسعه باید به وحدت برسیم و تنش را کنار بگذاریم که رسانه‌ها می‌توانند در کاهش این تنش‌ها نقش داشته باشند.

وی با بیان اینکه در رونق تولید کارگروه تخصصی اقتصادی در نظر گرفته شده و به آمارها اکتفا نخواهیم کرد، گفت: در این عرصه دفتر نمایندگی ولی فقیه عامل اقتصادی نیست اما حامی کارآفرینان و بخش خصوصی بوده و از طرفی در این زمینه مطالبه‌گر خواهد بود که از رسانه‌ها انتظار می‌رود این مطالبه را فریاد بزنند.

وی همچنین تصریح کرد: رسانه‌ها از شخص بنده نیز به عنوان حامی باید مطالبه‌گری کنند چراکه اگر اینگونه باشد رونق تولید در استان به خوبی پیش خواهد رفت.

شعبانی با بیان اینکه حمایت از رسانه‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: حمایت از رسانه باید عملیاتی و با تفکر باشد که این اقدام نیاز به مطالعه دارد؛ من به شخصه از رسانه حمایت خواهم کرد اما باید چارچوب‌ها در رسانه حفظ و ارزش‌های اسلام و نظام رعایت شود.

وی با بیان اینکه انقلابی‌گری و ارزش‌های اسلامی در مطبوعات باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: امید می‌رود که بتوانیم تمام و کمال و نه شعارگونه از رسانه‌ها حمایت کنیم.

امام جمعه همدان تاکید کرد: امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم از جوانان نخبه در مدیریت استفاده کنیم؛ این جوانان گمنام هستند و کسی نیست از آنها حمایت کند که در این راستا در تلاش هستیم از جوانان در عرصه‌های مختلف استفاده کنیم.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این دیدار با بیان اینکه خبرنگاران استان نجیب هستند، اظهار داشت: در شرایط سخت و بحرانی رسانه ها در کنار مردم بودند و از طرفی مدیران را نیز کمک کردند.

علی مرادی نور ادامه داد: خبرنگاران با استفاده از عقلانیت، حکمت و تقوا فعالیت می‌کنند و امید می‌روند با حفظ همین روند به مردم خدمت کنند.

درد رسانه‌ها را چه کسی بازگو می‌کند؟

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان در ادامه با بیان اینکه سال گذشته سال سختی برای مطبوعات بود، گفت: مشکلات اقتصادی گریبان مطبوعات را گرفت و بسیاری از رسانه ها با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

مهرداد حمزه افزود: رسانه ها وظیفه دارند مشکلات مردم را بازخورد دهند اما مسئله این است که درد رسانه ها را چه کسی می‌خواهد بازگو کند.

وی با بیان اینکه انتظار می رود که درب دفتر نماینده ولی فقیه به روی رسانه ها باز باشد، خاطرنشان کرد: در خطبه‌های نماز جمعه و شورای اداری به مدیران و مردم تاکید شود که به رسانه ها توجه کنند و روزنامه‌خوان باشند چراکه این امر کمک شایانی به مطبوعات خواهد کرد.

حمزه ادامه داد: یکی دیگر از انتظارات این است که خانه مطبوعات نماینده‌ای در شورای فرهنگ عمومی استان داشته باشد و جلسات ویژه مطبوعات برگزار و مشکلات مطرح شود.

وی با بیان اینکه نقد رسانه‌ها در راستای توسعه استان خواهد بود، یادآور شد: امید می رود که با کمک نماینده ولی فقیه و مدیران چراغ مطبوعات استان روشن بماند.

رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان همدان نیز با اشاره به فعالیت ۱۳۳ نشریه مکتوب  و الکترونیک گفت: از این تعداد ۸۲ نشریه چاپی است و همدان از لحاظ کیفیت در اطلاع رسانی از استانهای برتر به شمار می‌رود.

مجید ملکیان با بیان اینکه رسانه‌ها با توجه به مباحث ارزی با مشکلاتی مواجه شدند، اظهار داشت: در چاپ نشریات مسائلی ایجاد شد که امیدواریم این وضعیت تعییر یابد و نشریات پویایی خود را حفظ کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن