Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس دولت به جای اشتغالزایی بسته‌های 200 هزار تومانی می‌دهد

دولت به جای اشتغالزایی بسته‌های 200 هزار تومانی می‌دهد

b_150_150_16777215_00_images_khojaste-neshast.jpgرییس کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: دولت به جای اینکه به فکر اشتغالزایی باشد، به مردم بسته های حمایتی 200 هزار تومانی می دهد!

به گزارش "همدان نیوز"، امیر خجسته با انتقاد از سیاست هایی چون توزیع بسته حمایتی دولت اظهار داشت: مردم ما از مشکلات بسیار زیاد اقتصادی و معیشتی رنج می برند و در مقابل تا امروز دولت  نتوانسته نیازهای اصلی آنها را شناسایی و برای رفع این مشکلات برنامه ریزی داشته باشد.

وی افزود: قیمت گوشت در کشور به کیلویی حدود 100 هزار تومان رسیده و در مقابل دولت به هر خانواده 200 هزار تومان بسته حمایتی می دهد! این 200 هزار تومان هیچ دردی از مردم درمان نمی کند و باید به فکر راهکارهای اساسی برای برون رفت از وضعیت فعلی باشیم.

نماینده همدان در مجلس تصریح کرد: راهکار اصلی و اساسی این است که با حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و مقابله با گران فروشی و تورم، مردم را از نظر اقتصادی توانمند کنیم، نه اینکه بگوییم با توزیع بسته حمایتی دولت، مسوولیت ما تمام شد و دیگر وظیفه ای بر عهده نداریم.

خجسته گفت: متاسفانه دولت کار خود را راحت  کرده و به جای ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقتصادی مردم، بسته حمایتی 200 هزار تومانی در کشور توزیع می کند و تصور می کند که این بسته ها، مشکلات مردم را کاهش می دهد.

وی افزود: از ابتدا هم معلوم بود که توزیع بسته حمایتی دولت، یک طرح بدون برنامه ریزی است و دولت برنامه ای برای اجرای آن ندارد. به همین دلیل می بینیم که بسته حمایتی دولت در اختیار بسیاری از نیازمندان واقعی قرار نگرفته است.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس ادامه داد: قرار بود که بسته های حمایتی دولت در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد، اما در عمل دیدیم که دولت بدون برنامه اقدام به توزیع این بسته ها در میان کارمندان و کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی کرده و معلوم نیست تکلیف افراد بیکاری که تحت پوشش هیچ بیمه ای نبوده و از سوی نهادهایی مانند کمیته امداد و بهزیستی حمایت نمی شوند، چه می شود؟

خجسته گفت: تعداد زیادی از شهروندانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند و حتی شغل ثابتی ندارند، تاکنون از دریافت بسته حمایتی دولت محروم بوده و برنامه ای برای حمایت از آنها نداریم.

وی با اشاره به توزیع گوشت در کشور نیز گفت: در حوزه توزیع گوشت دولتی نیز همین مشکل را داریم. بارها گزارش شده که یک نفر چند بار در صف ایستاده و گوشت دریافت کرده، رستوران داران افراد خود را فرستاده و گوشت دولتی دریافت کرده اند و در مقابل بسیاری از شهروندان و افراد نیازمند نتوانستند گوشت دولتی دریافت کنند!

نماینده همدان در مجلس تاکید کرد: این در حالی است که اگر دولت به وظائف اصلی خود توجه و با ایجاد اشتغال به سمت توانمندسازی اقتصادی مردم حرکت می کرد، امروز نیاز نبود در کشور گوشت و بسته حمایتی توزیع کنیم./ موج

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن