Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس وابستگی احزاب به دولت عاقبت خوبی نداشته است

وابستگی احزاب به دولت عاقبت خوبی نداشته است

b_150_150_16777215_00_images_azadikhah25.jpgعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد اختصاص بودجه دولتی به احزاب سبب شکل گیری احزاب دولت ساخته می شود که این امر با کارکرد سیاسی احزاب مغایرت دارد.

به گزارش "همدان نیوز"، احد آزادی‌خواه  ضمن انتقاد از پیش بینی اعتبار در بودجه های سالانه برای احزاب، گفت: طی چند سال گذشته ردیف مشخصی برای کمک به احزاب در بودجه مشخص شد اما به نظر می رسد این امر اقدام صحیحی نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق تجربه تا زمانی که احزاب، گروه های مردم نهاد، سمن ها و غیره بدون وابستگی به اعتبارات دولتی فعالیت کرده اند دستاوردهای خوبی را رقم زده اند اما وقتی وابستگی ایجاد شد عاقبت خوبی برایشان رقم نخورد.

لزوم تامین منابع مالی احزاب از طریق دریافت حق عضویت

وی با اشاره به اینکه وقتی حزب شکل می گیرد دارای مرام نامه و اهداف مشخص طبق ضوابط و مقررات قانونی است، ادامه داد: بنابراین موسسان احزاب باید بتوانند از طریق اعضای خود با دریافت حق عضویت و غیره منابع مالی فعالیت هایشان را تامین کنند. حتی احزاب می توانند به سمت کارآفرینی حرکت کنند و از این راه به شکوفایی اقتصادی کشور نیز کمک شایانی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه احزاب همواره نمایانگر دیدگاه های مختلف در جامعه هستند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که وقتی به احزاب بودجه دولتی تخصیص داده شود دیگر استقلال سیاسی و انتقادگری احزاب و جریان های سیاسی از بین می رود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین اگر دولت ها با پیش بینی اعتبار در بودجه های سالانه قصد کمک به احزاب را داشته باشند، عملا آنها را به خود وابسته می کنند و این مهم کارکرد سیاسی صحیح احزاب را مختل خواهد کرد و به نوعی موجب ایجاد احزاب دولت ساخته می شود./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن