Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم همدان تا دو هفته آینده وارد پیک پنجم کرونا می‌شود

همدان تا دو هفته آینده وارد پیک پنجم کرونا می‌شود

b_150_150_16777215_00_images_heydarimoghadam.jpg

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که این استان تا ۲ هفته آینده وارد پیک پنجم شیوع ویروس کرونا می شود با این وجود دستگاهای متولی برای رویارویی با این وضعیت از آمادگی لازم برخوردار هستند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، رشید حیدری مقدم در ستاد مقابله با ویروس کرونا استان همدان، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان منتظر وقوع بحران و برنامه ریزی نیست بلکه پیش از بروز هر گونه شیوعی برنامه ریزی لازم برای رویارویی با آن را انجام داده است.

وی اضافه کرد: در این راستا دستگاه های مورد نیاز برای درمان بیماران کرونایی از جمله سی تی اسکن، دستگاه های اکسیژن ساز و امثالهم بررسی شده و در صورت داشتن نقص فنی، نسبت به تعمیر و آماده سازی آن برای ارائه خدمات اقدام های لازم صورت گرفت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: هم اینک حوزه بهداشت و درمان استان  از آمادگی لازم از نظر تجهیزات بهداشتی، نیرو، وسایل و لوازم حفاظت فردی و تجهیزات بیمارستانی برای رویارویی با پیک پنجم کرونا برخوردار است.
حیدری مقدم یادآوری کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۰ بیمار کرونایی شامل ۲۶ مورد بستری مثبت و ۱۲۴ بیمار سرپایی مثبت شناسایی شدند و یک نفر نیز جان خود را از دست داد.
وی با بیان اینکه فامنین در وضعیت زرد و مابقی شهرستان های استان همدان در وضعیت نارنجی هستند، ادامه داد: در حال حاضر ۴۲۰ بیمار مبتلا به کویید ۱۹ در همه بیمارستان های این استان بستری و تحت درمان هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خاطر نشان کرد: هیچ استانی در کشور پیکی به اندازه پیک چهارم استان همدان را تجربه نکرده است چرا که در این مرحله شمار بیماران بستری در بیمارستان های همدان به حدود یک هزار و ۷۵۰ نفر رسید.
وی در زمینه واکسن کرونا نیز گفت: ۹۶ هزار و ۶۵۰ دوز اول واکسن و ۵۹ هزار و ۵۱۳ دوز دوم واکسن تاکنون در استان همدان تزریق شده است که با در نظر گرفتن سه هزار دوز واکسن پاستور حدود ۱۵۰ هزار دوز واکسن تاکنون در این استان تزریق شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: ۹۵ درصد افراد بالای ۷۰ سال این استان که از گروه های پرخطر محسوب می شوند در برابر کرونا واکسینه شدند که معادل ۶۲ هزار و ۸۴ نفر می شود.
وی تاکید کرد: اواخر هفته آینده از روز چهارشنبه تعطیلات پایان هفته آغاز می شود بنابراین درخواست می شود از هم اینک برای جلوگیری از ورود خودرهای غیربومی تدبیری اندیشیده شود تا آن زمان دچار سختی و مشکل نشویم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان درباره قطعی برق بیمارستان ها نیز گفت: همه بیمارستان ها و مراکز درمانی این استان به ژنراتور وصل هستند و قطعی برقی در هیچیک از این مراکز تاکنون روی نداده است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن