Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم باید فکری به حال گرانی‌ها کرد

باید فکری به حال گرانی‌ها کرد

b_150_150_16777215_00_images_neshast.rohani456.jpg

رئیس جمهور با بیان اینکه بانک مرکزی در حال تلاش برای متعادل سازی قیمت ارز است، از کمک سه کشور به ایران در زمینه تعادل بخشیدن به نرخ ارز در بازار خبر داد.

به گزارش"همدان‌نیوز"، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان اینکه دولت مسأله ازدواج و تشکیل خانواده را بسیار مهم می داند، اظهار کرد: تسهیلات بهتری در زمینه وام ازدواج یعنی ۳۰هزار میلیارد تومان پرداخت شد.امسال هم همین رقم پرداخت می شود، دو گام مهم در زمینه مستاجرین برداشتیم; اجاره روند صعودی غیرمنطقی پیدا کرده بود که برای آن سقف تعیین کردیم.

وی ادامه داد: اقدام دیگری که بزودی اجرا می شود، دادن ودیعه از سوی بانک به مستاجرین است، دولت برای آنهایی که دارای حقوق ثابت هستند مثل کارگران و کارمندان و خانواده هایی که تحت حمایت کمیته امداد یا بهزیستی هستند وام در نظر گرفته؛ ۵۰میلیون تومان در تهران، در شهرهای بزرگ ۳۰میلیون و شهرهای کوچکتر۱۵میلیونتومان با سود۱۳ درصد که وام می توانند بگیرند. که بعد از پایان اجاره، اصل پول را باید به بانک برگردانند.
رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در پاییز همسان سازی حقوق بازنشستگان را عملیاتی می کنیم، افزود: دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کرد که ین بدهی در ۱۴سال ایجاد شده بود.
وی همچنین گفت: باید برای شرایط بازار و گرانی ها چاره اندیشی کرد وبانک مرکزی در حال تلاش برای متعادل سازی قیمت ارز است.صادرکنندگان باید ارز را به سامانه نیما عرضه کنند که این کار شروع شده است.باید کاری کنیم که از ارز خود در کشورهای دیگر استفاده کنیم. حداقل سه کشور در روزهای اخیر اقدام خوبی انجام داده اند و بر این اساس باید شاهد قیمت بهتر ارز در روزهای آینده باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن