Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم دستیابی به نرخ ۷.۱ درصد بیکاری در همدان در برنامه سه ساله

دستیابی به نرخ ۷.۱ درصد بیکاری در همدان در برنامه سه ساله

b_150_150_16777215_00_images_saeed.shahrokhi.jpg

استاندار همدان گفت: تک‌نرخی شدن بیکاری و رسیدن به نرخ  ۷.۱ درصد تا پایان برنامه سه ساله، اولویت مجموعه مدیران این استان است.

به گزارش "همدان نیوز"، سید سعید شاهرخی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی بیان کرد: طبق سند سه ساله تدوین شده باید هر سال ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود که در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۱۸ هزار شغل در استان همدان ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاری سالانه پنج هزار میلیارد تومان نیز برنامه ریزی شده است که در این راستا بانک ها به تعهدات خود عمل کرده و ۲ هزار ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به همراه یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی پرداخته کرده اند.
استاندار همدان افزود: برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات کوتاهی کرده یعنی این بنگاه های اقتصادی پول را از مردم می گیرند ولی هیچ مسوولیتی در توسعه استان ندارند.
شاهرخی بیان کرد: چنانچه مدیران این بانک ها فرایند کار خود را اصلاح نکنند به طور حتم با آنها برخورد کرده و به صورت شفاف آثار مخرب فعالیت این بانک ها به استان، به مردم اطلاع رسانی می شود.
وی گفت: استان همدان در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی رتبه اول کشور را کسب کرد همچنین در واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی ۲۳ تا ۲۶ درصد رقم واگذاری ها مربوط به همدان است.
استاندار همدان اظهار داشت: یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی در همدان فعال هستند که هیچ یک از این واحدها به خاطر تحریم تعطیل نشده است.
شاهرخی ادامه داد: ۳۰ نوع ماده معدنی در استان همدان برداشت می شود اما در زمینه فرآوری مواد معدنی کاری نشده است که در این حوزه نیز برنامه هایی پیش بینی شده است.
 وی با بیان اینکه بخش خصوصی در همدان خوش درخشیدند افزود: بخش بزرگی از بار اقتصاد را آنها به دوش دارند که باید قدردان فعالان این حوزه بود.
استاندار همدان گفت: اولویت نخست مجموعه استانداری ارتقای معیشت مردم، حمایت از تولید و ایجاد فرصت های شغلی است بنابراین حرکت ها و فعالیت ها بر مدار برنامه های تدوین شده و راهبرد دولت است.
شاهرخی گفت: سند راهبردی سه ساله استان همدان هم بر مبنای احکام برنامه ششم توسعه کشور تدوین شده تا بتوان به شاخص های پیش بینی شده دست یافت./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن