Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم توسعه فرهنگی همدان با برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

توسعه فرهنگی همدان با برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

b_150_150_16777215_00_images_saeed.shahrokhi.jpg


استاندار همدان گفت: برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان زمینه رشد و اعتلای فرهنگ و هنر را فراهم می کند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، سید سعید شاهرخی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره بیست و ششم در همدان، اظهار کرد: پیشینه فرهنگی و تاریخی همدان، این زمینه را فراهم کرده که استعدادهای خوبی در استان فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه شعار "کودک، تئاتر، طبیعت" شعار بسیار خوبی برای جشنواره است، خاطرنشان کرد: انتخاب این شعار برای جشنواره ابتکار خوبی از سوی دبیرخانه بوده و پیام جشنواره را به تمام محلات، شهرها و حتی سایر کشورها می رساند.
شاهرخی ادامه داد: با انتخاب این شعار تمام کودکان علاوه بر حضور در سالن های نمایش، از طریق رسانه‌ها هم از پیام جشنواره بهره خواهند برد و پیام «کودکان دوستدار طبیعت» به تمام دنیا خواهد رسید.
وی از تأثیر برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان بر توسعه فرهنگی گفت و افزود: با توجه به تضارب افکار هنری هنرمندان داخلی و خارجی در ایام برگزاری جشنواره، فرصتی برای رشد و اعتلای فرهنگی هنری کشور فراهم می شود.
شاهرخی از هم افزایی بین دستگاه های اجرایی برای برگزاری رویدادهای مختلف در استان خبر داد و افزود: به طور معمول در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری ستاد استانی تشکیل می شود؛ دستگاه های مرتبط فرهنگی عضو ستاد هستند و علاوه بر فعالیت های خود، همکاری های بین بخشی را نیز خواهند داشت؛ بنابر رویدادهایی که برگزار می شود دستگاه ها با هم همکاری می کنند.
استاندار همدان تصریح کرد: خوشبختانه تفاهم و همکاری خوبی بین دستگاه های فرهنگی وجود دارد و همین باعث می شود که فعالیت ها و برنامه ها به بهترین شکل ممکن عملیاتی شود.
بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از 16 تا 21 آبان ماه با دبیری مجید قناد و با شعار "تئاتر، کودک، طبیعت" در همدان برگزار خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن