Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم استاندار همدان رئی تقویت صنعت مبل وقت بگذارد

استاندار همدان رئی تقویت صنعت مبل وقت بگذارد

b_150_150_16777215_00_images_rezarahmani10.jpgوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استاندار همدان باید فقط روی تقویت صنعت مبل وقت بگذارد و جهت‌گیری صنعتی در این راه ایجاد شود.

به گزارش "همدان نیوز"، رضا رحمانی ظهر امروز در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با تاکید بر اینکه باید برای تولید هر کالایی که در داخل امکان تولید آن وجود دارد اقدام شود، اظهار داشت: برای نخستین بار نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل برگزار شد . برگزاری این نمایشگاه آغاز یک حرکت جدید بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در بخش صنعت خودرو و نفت و غیره، اقدامات قابل توجهی آغاز شده است، گفت: روز گذشته از واحد تولیدی فیلتر سرکان بازدید داشتیم و از تولیدات این مجموعه حمایت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید از تولیدات داخلی حمایت شود، اظهار داشت: در کشور ما ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات غیر نفتی وجود دارد. اگر صادرات غیر نفتی ایران از دو درصد به چهار درصد برسد بدون شک شاهد رونق صادرات و اقتصاد کشور خواهیم بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه افزایش صادرات سبب اشتغالزایی و رونق اقتصادی هر منطقه است، ابراز کرد: تلاش می‌کنیم تا استان همدان در بخش صادرات نقش پر رنگ تری داشته باشد.

رحمانی با بیان اینکه یک‌ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی همدان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از گمرکات استان و غیر استان بوده است، تصریح کرد: همدان ظرفیت بالایی برای صادرات دارد و باید به این مهم توجه شود.

وی به بحث صادرات مبل استان همدان اشاره کرد و افزود: صادرات مبل استان همدان به یک کارگروه نیاز دارد تا ببینیم چه کارهایی باید برای رونق این حوزه انجام شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید علت عدم رشد صادرات مبل، سفال و فرش مشخص شود، ابراز کرد: استاندار همدان باید فقط روی تقویت صنعت مبل وقت بگذارد و جهت‌گیری صنعتی باید در این راه ایجاد شود.

رحمانی با تاکید بر اینکه ایران ظرفیت معدنی ویژه‌ای دارد بیان کرد: برنامه‌های مفصلی از اکتشاف تا صنایع معدنی را در برنامه داریم و در استان های معدنی هم فعالیت خوبی انجام شده است. با وجود تحریم ها در خواست افزایش سرمایه گذاری در حوزه معادن را داریم. استان همدان ظرفیت معدنی خوبی دارد و یکی از برنامه‌های ما فعال سازی معادن کوچک است چراکه معادن کوچک هر جایی می توانند فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه نظام توزیع نیز باید اصلاح شود گفت: دشمن تصور می‌کرد اگر کارخانه‌ای تعطیل شود دومینوی تعطیلی ایجاد می‌شود اما خوشبختانه تولیدکنندگان مثل رزمندگان دوران دفاع مقدس پای کار آمدند. امسال دشمن نا امید شده و حتی  پروژه تحریم و فشار اقتصادی شکست خورده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه امروز نگذاشتیم واحدها به خاطر تحریم تعطیل شوند تصریح کرد: واحدهایی که از سال‌های قبل هم تعطیل بودند را بر مدار تولید بازگرداندیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن