Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم پرداخت مرحله اول تسهیلات سیل‌زدگان در همدان

پرداخت مرحله اول تسهیلات سیل‌زدگان در همدان

b_150_150_16777215_00_images_saeed.shahrokhi.jpgاستاندار همدان از فراهم شدن مرحله اول پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان سیل اخیر در این استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه همدان اظهار داشت: با وجود تنگناهای مالی، دولت به تعهد در پرداخت خسارت سیل زدگان به بهترین شکل ممکن عمل کرد و پس از لرستان ، دومین استانی بودیم که توانستیم بر اساس استدلال های ارایه شده، خسارت لازم را دریافت کنیم.

وی بیان کرد: ۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه برای تامین خسارت های ناشی از سیل فروردین ماه امسال به استان همدان اختصاص یافت و هم اکنون از این میزان ۸۲۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

شاهرخی اظهار داشت: این اعتبار به صورت اوراق نیست و نقدی به خسارت دیدگان در قالب تسهیلات بلاعوض و سایر پرداخت می شود.

استاندار همدان با اشاره به پرداخت خسارت به کشاورزان گفت: در حوزه پرداخت خسارت به کشاورزان یک هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار در اختیار داریم که به خسارت دیدگان طبق فهرست اقدام می کنیم.

وی افزود: اکنون مرحله نخست پرداختی ها باید توسط معاون عمرانی استانداری و جهاد کشاورزی اقدام شود.

شاهرخی بیان کرد: پرداخت خسارت به باغداران و مزرعه کارانی است که طبق بررسی های کارشناسی دچار خسارت شده اند.

استاندار همدان با اشاره به پرداخت خسارت در حوزه مسکن نیز گفت: بر این اساس هشت هزار واحد مسکونی بازسازی و ساخته می شوند.

وی یادآور شد: هشت هزار و ۴۹ واحد در روستاها و ۸۹۰ واحد در سطح شهر به دلیل سیل اخیر دچار آسیب شده اند و فرصتی است که خانه های فرسوده بازسازی شوند.

شاهرخی افزود: در حوزه بازسازی چهار هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض اختصاص داده ایم که به هر واحد شهری ۵۰۰ میلیون ریال و هر واحد روستایی ۴۰۰ میلیون ریال پرداخت می شود.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: برای تعمیرات هر واحد خسارت دیده نیز ۵۰ میلیون ریال بر اساس فهرست تعیین شده توسط کارشناسان پرداخت خواهد شد.

وی تسهیلات معیشتی برای هر یک از واحدهای شهری و روستایی را ۱۵۰ میلیون ریال و تسهیلات بلاعوض را ۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: برای اجاره مسکن بلاعوض نیز هر خانواده خسارت دیده شهری ۱۲۰ میلیون ریال و به هر واحد روستایی ۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن