Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم تولید روزانه ۶۴ هزار تن زباله در کشور

تولید روزانه ۶۴ هزار تن زباله در کشور

b_150_150_16777215_00_images_kalantari698.jpgرئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: روزانه ۶۴ هزار تن زباله در کشور تولید می‌شود.

به گزارش "همدان نیوز"، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صبح شنبه در شورای اداری استان همدان با بیان اینکه راهبرد محیط زیست توسعه پایدار است، گفت: تمام مردم کشور باید محیط بان باشند.

وی با بیان اینکه کشوری که بخواهد حقوق نسل‌های بعد را در زمینه محیط زیست تأمین کند نباید بیش از ۴۰ درصد از منابع آب‌های تجدیدپذیر را استفاده کند، اظهار داشت: این در حالی است که در ایران در برخی سال‌ها تا ۱۱۵ درصد از منابع آب‌های تجدید پذیر استفاده کرده‌ایم که اگر به این موضوع توجه نشود نمی‌توان محیط زیست را حفظ کرد.

وی با بیان اینکه روزانه هر نفر ۸۰۰ گرم زباله تولید می‌کند که با احتساب جمعیت کشور روزانه ۶۴ هزار تن زباله در کشور تولید می‌شود که خیلی بیشتر از زباله‌های تولیدی کشورهای دیگر است، گفت: برای حفاظت از محیط زیست باید همه تلاش کنند.

کلانتری به وجود بیش از ۳ میلیون اسلحه غیرمجاز که تهدیدی برای ذخایر وحوش محسوب می‌شود اشاره کرد و با بیان اینکه شاخص‌های موجود در زمینه محیط زیست کشور شاخص‌های خوبی نیست، گفت: با این شاخص‌ها امیدی برای حفظ محیط زیست برای نسل‌های بعدی وجود ندارد.

وی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست ۷ هزار نفر پرسنل دارد که ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از آنها محیط بان هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن