Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم بیماران برای درمان نباید از همدان خارج شوند

بیماران برای درمان نباید از همدان خارج شوند

b_150_150_16777215_00_images_harirchi10.jpgمعاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود زیرساخت‌های درمانی و ظرفیت‌های خوب کادر پزشکی همدان، بیماران نباید برای درمان به تهران و یا دیگر استان‌ها سفر کنند.

به گزارش خبرنگار "همدان‌نیوز"، ایرج حریرچی در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه دکتر موسوی بهار شش سال فعالیت درخشان، خالصانه و موفقیت‌آمیز داشت، اظهار کرد: این تغییر به درخواست و اصرار خود ایشان انجام شد و علیرغم تمایل مدیران وزارت بهداشت بر ادامه فعالیت، تغییر در ریاست صورت گرفت.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: شرایط سخت اقتصادی در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد و در این شرایط وزارت بهداشت به جدیت از ریاست جدید دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا حمایت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه پوشش همگانی سلامت هدف کلی نظام‌های سلامت دنیاست، یادآور شد: هدف‌گیری ایران این است که در سال ۱۴۰۴ به پوشش همگانی سلامت دست یابد به طوریکه همه مردم کشور بدون هیچ تبعیض قومیتی، شهری، روستایی و اقتصادی تحت پوشش ارتقاء سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی، تسکین مراحل انتهایی زندگی و مرگ آسان قرار بگیرند.

حریرچی با بیان اینکه خدمات ضروری سلامت، کاهش پرداختی از جیب مردم و بیمه مردم سه ضلع اصلی قانون پوشش همگانی سلامت است، اظهار داشت: کشور در بیمه به نقطه ایده‌آل نرسیده و در حمایت مالی از مردم ضعیف است اما در ارائه خدمات وضعیت خوبی داشته که البته جای پیشرفت دارد.

وی افزود: همدان از مستعدترین استانهاست که می‌تواند زودتر از سایر استان‌ها به پوشش همگانی دست یابد و زیرساخت‌های خوب و مهمی در همدان وجود دارد اما مادامی که خدمات به تمام مردم شهرستان‌ها به طور یکسان ارائه نشود از لحاظ شاخص سلامت ارزش چندانی ندارد.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان ۴۵۲ عضو هیئت علمی دارد، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری مناسبی در حوزه سلامت استان صورت گرفته و توان پوشش همگانی در استان وجود دارد.

حریرچی با اشاره به اینکه فقرا ولی نعمت هستند، اظهار داشت: تمام مردم به ویژه نیازمندان باید تحت پوشش خدمات سلامت باشند و رییس جدید دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینا اگر مسئولیت پذیرفته باید این موضوع را در نظر داشته باشد.

وی افزود: حدود ۷۰ درصد از مراجعه‌کنندگان به مطب‌ها به موقع ویزیت نمی‌شوند و پرستاران و پزشکان در اکثر مواقع ارتباط چشمی با بیمار ندارند.

حریرچی با بیان اینکه برخورد درست کادر پزشکی با بیماران باید از سوی رئیس جدید دانشگاه مورد توجه قرار بگیرد، یادآور شد: رسیدگی محترمانه، به موقع و با هزینه کم به بیماران باید مدنظر قرار گرفته شود.

وی افزود: وقتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا که دانشگاه تیپ یک است و بیمارستان‌ها و کادر پزشکی قوی دارد، نباید بیمار از استان همدان برای مداوا به تهران مراجعه کند و هزینه‌های حمل‌ونقل و اسکان بپردازد تا درمان شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن