Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم واکنش وزیر ارتباطات به فیلترینگ اینستاگرام

واکنش وزیر ارتباطات به فیلترینگ اینستاگرام

b_150_150_16777215_00_images_azari.jahromi.jpgوزیر ارتباطات گفت: موضوع پیگیری برخی برای "فیلتر" سرویسهای مختلف اینترنتی تازگی ندارد و طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف‌سازی سوءاستفاده‌کنندگان ارزی اخیر است.

به گزارش "همدان نیوز"، در پی اظهارات معاون اول دادستان‌کل کشور مبنی بر فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام که در دستور کار دادستانی‌کل کشور قرار گرفته است، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

موضوع از آن قرار است که حجت‌الاسلام محمد مصدق در گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌های کشور درباره فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع‌آوری پول به‌بهانه کمک به افراد بی‌بضاعت که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است، گفت: دادستانی‌کل کشور به‌عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از این افراد شناسایی شده‌اند، گفت: در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است و دادستانی‌کل وظیفه خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می‌کنند و اخیراً هم در تلویزیون یک موردی بوده است، برخورد کند.

معاون اول دادستان‌کل کشور تصریح کرد: در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی‌کل کشور به‌صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

مصدق با هشدار نسبت به اینکه این گونه اقدامات باعث بی‌اعتمادی به نهاد‌های متولی امر کمک‌رسانی به مردم شده است، گفت: ما باید با عملکرد خودمان دست این افراد را قطع کنیم و اعتماد را به جامعه بازگردانیم.

به گزارش تسنیم، ساعاتی از انتشار این خبر نگذشته که محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی به‌شرح زیر نسبت به این دست رفتار‌ها واکنش نشان داد:

«موضوع پیگیری برخی برای "فیلتر" سرویس‌های مختلف اینترنتی تازگی ندارد. رفع فیلتر توییتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد. آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف‌سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر است».

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن