Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا ‌ایجاد ‌پارکینگ‌های جدید در همدان/ طرح پارکینگ‌های حاشیه‌ای نیمه‌کاره ماند

‌ایجاد ‌پارکینگ‌های جدید در همدان/ طرح پارکینگ‌های حاشیه‌ای نیمه‌کاره ماند

معاون امور زیربنایی حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان گفت: در برنامه توسعه پارکینگ‌های طبقاتی، پارکینگ آقاجانی‌بیک در دست ساخت قرار دارد.

به گزارش "همدان نیوز"، وحید علی ضمیر اظهار داشت: در شهر همدان در حال حاضر پارکینگ‌های طبقاتی سینا، مظفریه، اکباتان، حمام قلعه و مجتمع تجاری کیش فعالند که در آن ظرفیت پارک  925 خودرو وجود دارد.

معاون امور زیربنایی حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان همچنین در خصوص پروژه پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیک نیز بیان کرد: بنا بر مشکلات حقوقی با پیمانکار قبل مدتی عملیات اجرایی آن به تعویق افتاد و به تازگی روند قانونی انجام شده و پیمانکار جدیدی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در برنامه توسعه پارکینگ‌های طبقاتی ساخت پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیک در دست ساخت، و تعیین پیمانکار قرار دارد که با تکمیل آن بیش از 500 واحد به فضای پارک خودرویی شهر اضافه می‌شود.

معاون امور زیربنایی حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان تاکید کرد: پارکینگ‌هایی که باتوجه به کسری در مناطق ساخته می‌شوند و متولی بهره برداری و ساخت آنها سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان است.

علی ضمیر در خصوص مدیریت پارکینگ های حاشیه ای شهر همدان، گفت: در چند سال گذشته شرکت الیت در خصوص پارکینگ های حاشیه معابر و خیابان های شهر طرحی را اجرا کرد که متاسفانه به دلیل منحل شدن این شرکت اجرای طرح فوق در شهر همدان نیمه‌کاره ماند اما به دلیل نیاز شهر به فضای پارک خودرویی مجدد مدیریت پارکینگ های حاشیه ای در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پیمانکار اجرای طرح پارکینگ‌های حاشیه‌‌ شهر مشخص شده است، افزود: در اجرای طرح جدید تمامی اقدامات به صورت الکترونیک و مکانیزه انجام خواهد شد و 6 ماشین دوربین دار به جای فرد، زمان ماندگاری، پارک در محل و محاسبات را انجام خواهد داد.

وی همچنین در پاسخ به تسنیم نسبت به آخرین شرایط بازگشایی معبر دباغ خانه نیز بیان کرد: در راستای تسهیل رفع موانع برای ثبت جهانی هگمتانه در حال حاضر از بلوار علویان تا دباغ خانه در حال تعریض معبر است که در نتیجه آن دسترسی به میدان امام حذف می شود و مسیر عبوری جایگزین مستقیم از بلوار علویان به سمت دباغ خانه خواهد بود.

 معاون امور زیربنایی حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان همچنین از صدور مجوزهای ترافیکی برای بسته شدن معبر ورودی به ساختمان حوزه هنری در محوطه کولانج، خبر داد و بیان کرد: عملیات تخریب اضافه بنای حوزه هنری در محوطه کولانج قرار است در تاریخ ها 14 و 15 خرداد انجام شودکه به همین منظور مجوزهای ترافیکی برای بستن معبر و مشخص کردن مسیر جایگزین تردد در این مدت صادر شده است./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن