Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری به حوزه گردشگری همدان

اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری به حوزه گردشگری همدان

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری به حوزه‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری اختصاص داده شده که عمدتا در حوزه گردشگری است. 

به گزارش "همدان نیوز"، حمید بادامی‌نجات در جمع خبرنگاران، بیان کرد: تعرفه عوارض سالیانه جزء وظایف شوراست و در زمان قانونی اتفاق افتاد، بودجه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد سیاست شورا برای سال بعد چیست و اتفاقات مثبتی در حوزه های سرمایه‌گذاری و گردشگری درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برای حوزه مسکن تمهیداتی دیده شده که در بعضی از نقاط تا حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد تخفیف‌ درنظر گرفته شده است، افزود: در حمایت از تولید مسکن در سال ۱۴۰۲ برای انبوه سازان تخفیف‌هایی قائل شده‌ایم.

بادامی‌نجات با بیان اینکه برای بلندمرتبه‌سازی در برخی از نقاط شهر نیز تخفیفاتی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: این تخفیف‌ها شامل مناطقی که به دامنه الوند منتهی است، نمی‌شود.

عضو شورای شهر همدان ادامه داد: در حوزه گردشگری بسته‌های مختلفی از سال‌های گذشته به ویژه در هتل‌ها وجود داشت و مجددا عوارض ساخت هتل و مهمانپذیر در مناطق ۳ و ۴ رایگان و در مناطق ۱ و ۲ تخفیف‌ها بیشتر شد.

وی مطرح کرد: در راستای حمایت از بافت واجد ارزش، مرمت، نگهداری و احیاء، کلیه عوارض بهره‌براری، تغییر کاربری و ساخت رایگان شده و این اقدامی برای زنده نگهداشتن و ایجاد ارزش افزوده در این مناطق است.

بادامی‌نجات با اشاره به اینکه همدان می‌تواند مقصد آخر هفته تهرانی‌ها باشد و ما تاکنون نتوانسته‌ایم زیرساخت‌ها را برای این امر فراهم کنیم، گفت: استان باید حساسیت داشته باشد و سرمایه‌گذاری در این حوزه اتفاق بیفتد و خدماتی به گردشگران ارائه دهیم‌.

وی در رابطه با بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری در حوزه‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری بیان کرد: بنا داریم دفتر وزارت خارجه را در همدان ایجاد کنیم و برای جذب دانشجویان خارجی نیز تلاش می‌کنیم.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه باید در حفظ و نگهداری بازار سنتی همدان تلاش شود، افزود: طرح مطالعاتی گذر فرهنگی از کاروانسرای گلشن تا خانه پوستی‌زاده انجام و حدود پنج میلیارد تومان برای کف‌سازی این مسیر در نظر گرفته شده است.

بادامی‌نجات با اعلام اینکه برای تملک و احیای خانه‌های واجد ارزش ۲۵ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: برای بازآفرینی فرودگاه تاریخی همدان دو میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه مطالعه و جانمایی بارانداز و شهرک‌های صنفی نیز در دستور کار است، مطرح کرد: برای جداره‌سازی میدان امام(ره) و گنبدهای اطراف آن ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

بادامی‌نجات با بیان اینکه برای اتمام جداره‌سازی خیابان بوعلی هشت میلیارد تومان پیش‌بینی شده است‌، اضافه کرد: همچنین برای جداره‌سازی خیابان‌های شهدا و اکباتان نیز مبلغی پیش‌بینی شده و سیما و منظر این سه خیابان به اتمام خواهد رسید.

عضو شورای شهر همدان در ادامه بیان کرد: مطالعه، طراحی و اجرای شهرک ۱۰۰ هکتاری ایرانی- اسلامی در رباط نیز در دستور کار قرار دارد و ۴۰ میلیارد تومان هم برای ترمیم، مناسب‌سازی و احداث سرویس بهداشتی در سطح شهر به ویژه در رینگ‌ مرکزی شهر همدان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه برای ترمیم محوطه گنجنامه ۱۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، گفت: گذر فرهنگی، گردشگری در منطقه ۴ و در محله آقای آخوند از خانه پوستی‌زاده تا میدان باباطاهر در دستور کار است و خیابان باباطاهر را به خیابان بوعلی وصل خواهد کرد.

بادامی‌نجات بیان کرد: سیستم حمل‌ونقل سبک انفرادی برای رینگ مرکزی شهر پیش بینی شده و هشت میلیارد تومان نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

وی در رابطه به پروژه‌های سرمایه‌گذاری مطرح کرد: پارک پردیسان، پروژه سینا، تیزر تبلیغاتی معرفی همدان و بازار پرندگان از جمله این پروژه‌هاست و برای روز همدان نیز ردیف بودجه خوبی در نظر گرفته شده است.

بادامی‌نجات با بیان اینکه برای پروژه مرکز محله کبابیان ۲۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و قرار است به مرکز تجاری، فرهنگی و گردشگری تبدیل شود، گفت: برای تبدیل خانه پوستی زاده به بوتیک هتل نیز شش میلیارد پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه ستاد ‌گردشگری در شهرداری تشکیل شده است، تصریح کرد: کلیه برنامه‌های گردشگری شهر در این ستاد سیاستگذاری می‌شود و هشت میلیارد تومان نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

بادامی‌نجات با بیان اینکه برای ثبت جهانی هگمتانه هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: شهرداری باید هر کاری که برای ثبت جهانی نیاز است را انجام دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن