Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا بهره‌برداری از 11 اتوبوس و 89 تاکسی نوسازی شده در همدان

بهره‌برداری از 11 اتوبوس و 89 تاکسی نوسازی شده در همدان

حمل‌ونقل عمومی یکی از نیازهای جدی و تأثیرگذار شهر است، به‌ویژه در شهر گردشگرپذیری مثل همدان که همواره شاهد حضور مردمان زیادی از سراسر کشور در آن هستیم، باید به این مورد توجه ویژه شود.

به گزارش "همدان نیوز"، همزمان با ولادت باسعادت امام رضا(ع) آئین رونمایی از 11 دستگاه اتوبوس بازسازی شده با اعتبار 92 میلیارد ریالی و 89 دستگاه تاکسی نوسازی شده درون شهری با تسهیلاتی بالغ بر 166 میلیارد ریال با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر همدان برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این آئین بیان کرد: بار اصلی حمل‌ونقل عمومی برعهده رانندگان است و بدنه نیروی انسانی زحمت‌کش باید پشتیبانی شود تا حمل‌ونقل مناسبی داشته باشیم.

محمود مسگریان با تأکید بر اینکه حمل‌ونقل عمومی در شهر همدان باید توسعه داده شود، افزود: ممکن است در آینده محدودیت ترافیکی شهر همدان گسترش پیدا کند و باید بهبود وضعیت حمل‌ونقل عمومی در دستور کار قرار بگیرد. وی افزود: حمل‌ونقل عمومی یکی از نیازهای جدی و تأثیرگذار شهر است، به‌ویژه شهر گردشگرپذیری مثل همدان که همواره شاهد حضور مردمان زیادی از سراسر کشور در آن هستیم.
در این آئین شهردار همدان هم گفت: موقعیت و شهرسازی ما حالت شعاعی دارد و وضعیت ترافیکی ما متفاوت‌تر از شهرهای دیگر است، یکی از جذابیت‌های سفر به شهر همدان میدان مرکزی است.

سید مسعود حسینی با بیان اینکه توجه به مطالعات در حوزه شهری از مهمترین برنامه‌های ما در شورای ششم است، اظهار کرد: میدان امام حسن (ع)، میدان امام حسین (ع) و چهارراه بابک را از نظر ترافیکی مورد مطالعه قرار دادیم، میدان امام حسن(ع) و میدان امام حسین(ع) همچنان در حال مطالعه است اما درباره چهارراه بابک به این نتیجه رسیدیم که احتیاجی به زیرگذر نیست.

وی با بیان اینکه در 2 الی 3 ماه آینده بحث طرح جامع حمل‌ونقل شهری نهایی می‌شود و به عنوان محور کارهای ما در بحث حمل‌ونقل قرار می‌گیرد، اظهار کرد: آن‌چیزی که به دنبال آن هستیم این است که مباحث کارشناسی را به سمت دیدگاه‌های قطبی نبریم.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه توسعه حمل‌ونقل عمومی یکی از وظایف مدیریت شهری است، بیان کرد: مردم از ما انتظار دارند که به توسعه کمی و کیفی حمل‌ونقل شهری توجه ویژه داشته باشیم.

مهدی حیدری افزود: خدمت و توفیق در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با سایر مسئولیت‌ها در کشورهای دیگر تفاوت داشته باشد، اگر امروز در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی کم کاری شود نشانه ناکارآمدی است. تا جایی که مسئولیت به عهده ما است باید وقت بگذاریم و وظیفه خود را به درستی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه وظیفه ماست زمانی که شهر به لحاظ ترافیکی قفل می‌شود آن را برطرف کنیم، افزود:  اگر اکنون گره ترافیکی در شهر وجود دارد، در سال‌های آینده این موضوع آزاردهنده‌تر است و باید به سمت مدیریت مسئولانه برویم.

حیدری با اشاره به اینکه وقتی راننده تاکسی وضعیت معیشتش معلوم نباشد نوسازی خودرو را انجام نمی‌دهد، گفت: اگر انتظار نوسازی داریم باید معیشت رانندگان را تأمین کنیم.

حیدری توسعه دانش‌بنیان حمل‌ونقل را از ملزومات مدیریت شهری دانست و بیان کرد: تعامل حمل‌ونقل شهری باید هوشمند شود و از طرفی یک بخش از هزینه‌های تاکسی ‌ها باید با استفاده از تبلیغات محیطی تأمین شود.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهری همدان هم بیان کرد: به غیر از خودروهای شخصی تمام خودرو‌هایی که در سطح شهر تردد دارند تحت نظر مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهری هستند.

محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه مجموع حمل‌ونقل بار و مسافر شهری همدان بالغ بر ۱۶ هزار نفر است، گفت: در سال ۹۹ بازسازی خودروهای فرسوده و حمل‌ونقل شهری در تفاهم‌نامه مدیریت و برنامه‌ریزی شهری با صندوق کارآفرینی امید انجام شد.

وی با بیان اینکه این تفاهم ابتدا در شهر همدان به عنوان پایلوت بسته شد، گفت: بازسازی اتوبوس‌ها به صورت کامل انجام شده، ۱۸ دستگاه بازسازی شده و ۸ دستگاه دیگر نیز تا مردادماه به مجموعه اضافه می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن