Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا سفر شهردار همدان به اندونزی با مصوبه شورا انجام شده است

سفر شهردار همدان به اندونزی با مصوبه شورا انجام شده است

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: سفر شهردار همدان به کشور اندونزی(شهر بالی) و شرکت در کنفرانس جهانی کاهش خطرپذیری همایش براساس دعوت رسمی کشور میزبان و با مصوبه شورای اسلامی شهر انجام شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، اکبر کاووسی امید روز یک‌شنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوالاتی پیرامون انجام این سفر و هزینه های آن، اظهار داشت: شهردار همدان ۲۳ ماه می‌ برابر با دوم خرداد جاری به دعوت رسمی دفتر کاهش ریسک بحران سازمان ملل برای ارایه مدل تاب آورسازی، حاکمیت و مدیریت شهری همدان عازم کشور اندونزی شده است.

وی افزود: مجوز سفر شهردار همدان برای شرکت در این کنفرانس توسط شورای اسلامی شهر صادر و مصوب شده و در دعوتنامه نیز شخص شهردار برای حضور دراین همایش دعوت شده بود.

کاووسی امید با بیان اینکه عدم تایید مجوز سفر از سوی «کمیته سفر وزارت کشور» پس از سفر شهردار همدان به شورای شهر وصول شد، افزود: در زمینه پیگیری اخذ تاییدیه کمیته سفر وزارت کشور برای انجام این سفر، سهل انگاری شده که پذیرفتنی نیست اما در مجموع این سفر برای شهر همدان که توسعه گردشگری از اولویت های اصلی مدیریت شهری است، بسیار مهم بوده و باید آن را به فال نیک گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه امیدواریم عده‌ای از روی خیرخواهی و یا ناآگاهی و مغرضانه با انتشار برخی مطالب در فضای جامعه اصل سفر و اهمیت آن را دچار التهاب و ابهام نکنند، گفت: روابط عمومی شهرداری همدان باید به موقع در زمینه این سفر، اهمیت و دلایل آن به خوبی اطلاع رسانی می‌کرد تا چنین شبهه افکنی را شاهد نباشیم.

کاووسی امید با بیان اینکه عده‌ای از روی خیرخواهی و یا مغرضانه فضای جامعه را نسبت به این اقدام شهرداری و شورا آلوده کرده‌اند، اظهار داشت: همین منتقدان معتقدند که باید ایده‌ها و تجربه‌های نوین برای پیشرفت و توسعه شهر اجرایی شود بنابراین سفر شهردار نیز در همین راستا انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های سرسام آور گذشته برای پروژه های همچون رویداد همدان ۲۰۱۸، تصریح کرد: برای معرفی همدان باید اقدامات موثر و دیگری همچون ساخت فیلم و تولیدات اثربخش فرهنگی و هنری نیز در دستور کار باشد اما سفر شهردار به اندونزی در واقع یک کرسی رایگان برای معرفی استان همدان به عنوان منطقه ای جذاب و گردشگر پذیر است که اگر این سفر انجام نمی شد همین منتقدان مدعی می‌شدند که شورا با دیپلماسی بیگانه است.

سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان هفته گذشته در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مدل تاب‌آور سازی شهرداری همدان در هفتمین کنفرانس جهانی کاهش خطرپذیری در کشور اندونزی به عنوان یک مدل الگو برتر معرفی و ارائه خواهد شد، افزود: شهردار همدان ۲۳ ماه می برابر با دوم خردادماه بنا به دعوت رسمی و با هزینه دفترکاهش ریسک بحران سازمان ملل برای شرکت در این کنفرانس جهانی و ارائه مدل تاب آوری، حاکمیت و مدیریت شهرداری به کشور اندونزی سفر می کند.

محمد جواد زارعی در خصوص موضوع و اهداف این کنفرانس جهانی، اظهار داشت: در این کنفرانس که با  حضور شهردارانی از شهرهای مختلف جهان برگزار می شود شهردار همدان به عنوان یکی از سه سخنران اصلی، مدل تاب آورسازی شهر همدان را ارائه خواهد کرد.

سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان درباره علت انتخاب همدان به عنوان مدل برتر در زمینه تاب آور سازی، گفت: این انتخاب به سه دلیل شامل تلاش ها و اقدامات آگاهانه شهرداری در زمینه تاب آور سازی، انتخاب همدان به عنوان دبیرخانه کشوری در زمینه تاب آوری و مدل تاب آوری حاکمیت و مدیریت انجام شده که برای این دیار و مدیریت شهری یک افتخار محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این کنفرانس هر سه سال یکبار توسط دفتر کاهش ریسک بحران سازمان ملل برگزار می شود، افزود: یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس بازنگری در زمینه راهبردهای مدیریتی در راستای کاهش تلفات طبیعی و انسان ساز  است  که هفتمین دوره آن در شهر بالی کشور اندونزی برگزار خواهد شد.

زارعی اظهار داشت: تمامی هزینه های مرتبط با این سفر بر عهده دفتر کاهش ریسک بحران سازمان ملل است و مدیریت شهری هیچ هزینه ای را برای حضور و مشارکت دراین همایش پرداخت نمی کند./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن