Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا کاهش ۶۵ درصدی اخذ پروانه ساختمانی در همدان

کاهش ۶۵ درصدی اخذ پروانه ساختمانی در همدان

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان از کاهش ۶۵ درصدی اخذ پروانه ساختمانی در همدان خبر داد و گفت: در سال ۹۹، دو میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع پروانه ساختمانی در شهر همدان صادر شد که در سال ۱۴۰۰ به ۹۱۵ هزار مترمربع رسید.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمدصادق پارسامهر با اشاره به اینکه حداقل زمان اخذ پروانه ساختمانی باید بین شش تا ۱۸ ماه باشد، اظهار کرد: مدت زمان یک ماه که سال گذشته مطرح شد در حد حرف بود و عملی نشد.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی موانع زیادی برای اخذ پروانه ساختمانی ایجاد می‌کند، افزود: شهرداری نیز این فرآیند را مضاعف کرده در حالی که در شهری مثل مشهد صدور پروانه ساختمانی طی یک ماه انجام می‌شود.

پارسامهر با اشاره به اینکه تعداد زیادی از انبوه‌سازان استان به دلیل طولانی بودن فرآیند اخذ پروانه ساختمانی از کار کنار کشیده‌اند، خاطرنشان کرد: صدور پروانه ساختمانی بزرگترین معضل انبوه‌سازان همدانی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه دست انبوه‌سازان فعال استان به هیچ جا نمی‌رسد، عنوان کرد: روند طولانی صدور پروانه ساختمانی بر کاهش اشتغالزایی و افزایش قیمت ملک در همدان تاثیر گذاشته است.

دی‌ماه سال گذشته در ستاد بازآفرینی شهری استان همدان که با حضور دکتر محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد، استاندار همدان اعلام کرد فرآیند پروانه ساختمانی در همدان باید یک ماهه صادر شود./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن