Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا فعالیت۱۲ ایستگاه ثابت بازیافت در همدان

فعالیت۱۲ ایستگاه ثابت بازیافت در همدان

رئیس مرکز پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان گفت:۱۲ایستگاه ثابت بازیافت برای تحویل مواد قابل بازیافت از شهروندان در محلات شهر وجود دارد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، اقدس خداکرمی گفت: در شهر همدان به طور میانگین در یک شبانه روز ۴۰۰ تن زباله تولید می‌شود، که این زباله‌ها مربوط به منازل و مشاغل سطح شهر همدان است  و ماهیت عادی دارند.
او گفت: بخشی از این پسماند‌ها قابل بازیافت هستند که از طریق جداسازی شهروندان در منازل خود به مراکز تولید مجدد مواد ارسال می‌شود و کالا‌های جدید از این مواد تولید می‌شود که این در نوع خود نوعی صرفه جویی است، مانند کاغذ که از طریق ظروف مخصوصی که در ادارات، بانک‌ها، شرکت‌ها، مدارس جداسازی شده و دوباره صرف تولید مجدد کاغذ و کارتن می‌شوند.
خداکرمی گفت: اکنون پسماند‌های شهر‌های همدان، بهار، مریانج، رزن، جورقان، مهاجران، صالح‌آباد، لالجین و روستا‌های اطراف به سایت دفن شهر همدان منتقل می‌شوند و توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان به روش کاملا بهداشتی دفن می‌شوند.
رئیس مرکز پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای بهسازی و استفاده مناسب از این مکان طرح‌هایی نظیر ایجاد سیستم مناسب دفع شیرابه، دیوارکشی کل سایت دفن، تأمین ماشین‌آلات مناسب برای فعالیت‌های عمرانی محل، ایجاد سلول دفن بهداشتی مناسب در محل و تجهیز آزمایشگاه سایت و استحصال گاز و انرژی را در دستور کار خود قرار داده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن