Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا شورای شهر برای انتخاب شهردار همدان مصر است

شورای شهر برای انتخاب شهردار همدان مصر است

b_150_150_16777215_00_images_shahrdari125.jpg

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت:‌ شورای شهر همدان بر انتخاب خود برای تصدی شهرداری مصر است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمود مسگریان با تشریح وضعیت گزینه معرفی شده برای تصدی پست شهرداری همدان در وزارت کشور دارد اظهار داشت: تا امروز وزارت کشور جوابی مبنی بر نظر موافق یا مخالف خود ارسال نکرده است.
وی با این توضیح که با پیگیری‌ها مشخص شده است که گزینه شورای شهر همدان برای شهرداری توانسته در کمیسیون‌های وزارت کشور امتیاز لازم را به دست آورد افزود: سرپرست کنونی شهرداری همدان تا سه ماه این مسئولیت را برعهده خواهد داشت و در نهایت چهاردهم آبان ماه حکم او به پایان خواهد رسید که امیدواریم تا این موقع وضعیت شهرداری همدان مشخص شود.
 رئیس شورای شهر همدان ادامه داد: تجربه ما نشان می‌دهد در صورت مغایرت ملاک‌های شهردار معرفی شده با قانون و یا آیین‌نامه‌ها٬ وزارت کشور تاکنون باید نظر خود را اعلام می‌کرد تا در این صورت گزینه‌های دیگری توسط شورای شهر همدان به آنها معرفی شود.
این مقام مسئول مطرح کرد: تاکنون چنین مطلبی از سوی وزارت کشور به شورای اسلامی شهر همدان ابلاغ نشده است هر چند اگر این موضوع صحت داشته باشد ما بر انتخاب خود مصر هستیم و اگر با وجود اصرار ما گزینه مورد نظر رای نیاورد تابع قانون خواهیم بود و گزینه دیگری معرفی می‌کنیم.
وی عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت گزینه‌های تصدی پست شهرداری بیشتر مراکز استان‌ها به ویژه شهرهای بزرگ همانند همدان مشخص نیست هر چند طبق قانون وزارت کشور باید تا بعد از 10 روز از معرفی گزینه شورای شهر به وزارت کشور٬ جواب خود را اعلام می‌کرد.
 مسگریان با بیان اینکه از مهلت قانونی تعیین شده 20 روز می‌گذرد اما تا امروز جوابی از وزارت کشور نگرفته‌ایم عنوان کرد: ما از وزارت کشور این گلایه را داریم که چرا تاکنون جوابی به ما نداده است.
وی ادامه داد: انتظار داریم وزارت کشور هر چه سریع‌تر وضعیت شهرداران مراکز شهرهای بزرگ مانند همدان را تعیین تکلیف کند چرا که شرایط فعلی و این فاصله رخ داده نگران کننده است./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن