Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا اتوبوس‌های همدان ملزم با استفاده از سوخت یورو۴ شدند

اتوبوس‌های همدان ملزم با استفاده از سوخت یورو۴ شدند

b_150_150_16777215_00_images_otobos89.jpg

معاون پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: به منظور کاهش آلودگی هوا اتوبوس‌های شهری شهرداری همدان ملزم به استفاده از سوخت یورو ۴ شدند.

به گزارش "همدان نیوز"، عادل عربی بیان کرد: ۲ کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا به منظور تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس و ۲ کارگروه برای بررسی وظایف و اقدام های دستگاه های مختلف برای کاهش آلودگی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه عمده علت آلودگی هوا،ناوگان اتوبوسرانی خصوصی و شهرداری است اظهار داشت: تاکنون اتوبوس ها از گازوئیل های معمولی استفاده می کردند در حالیکه نفت و گاز یورور ۴ در استان موجود است.
معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان اضافه کرد: مقرر شد با هماهنگی شهرداری و شرکت پخش فرآورده های نفتی تا زمینه سوختگیری این وسایل نقلیه را فراهم کنند و یک جایگاه اختصاصی برای اتوبوس ها پیش بینی شود.
عربی بیان کرد: نظارت بر مراکز معاینه فنی توسط اداره کل محیط زیست و پلیس راهنمایی و رانندگی تشدید می شود همچنین اتوبوس های خصوصی مکلف به دریافت معاینه فنی شدند.
وی اظهار داشت: همچنین مقرر شد در صورت لزوم اتوبوس های شهرداری در صورت آلایندگی و دود زا بودن توقیف و نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند.
معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان ادامه داد: اعمال جریمه برای اتوبوس های دودزا، کنترل آلایندگی اتوبوس های تحت مدیریت شهرداری، برخورد با رانندگان اتوبوس هایی که هنگام توقف و انتظار برای مسافر خودرو را روشن رها می کنند از دیگر مصوبات کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا بود.
عربی اضافه کرد: یک کار پژوهشی با همکاری محیط زیست و اداره کل هواشناسی انجام می شود همچنین تعامل محیط زیست با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزایش می یابد.
وی گفت: اعتباری از سوی استانداری در اختیار شهرداری همدان برای خرید دستگاه پایش وضعیت کیفی هوا قرار می گیرد تا با استقرار آن در یک مکان مناسب بتوان آمار دقیقی از وضعیت کیفی هوا ارائه کرد./ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن