Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا ساماندهی بازارچه موقت برای حمایت از دست‌فروشان گنج‌نامه

ساماندهی بازارچه موقت برای حمایت از دست‌فروشان گنج‌نامه

b_150_150_16777215_00_images_dastforoshi23.jpgمعاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به اینکه محوطه تاریخی گنجنامه همدان دارای اهمیت بسزایی در گردشگری و جذب توریست است، گفت: شهرداری همدان در راستای حمایت از معیشت این دستفروشان، اقدام به جانمایی و تعیین مکان مناسب برای ایجاد بازارچه‌ موقت محلی در بوستان شهید ساعی گنجنامه کرده است.

به‌گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شهرداری همدان، وحیدعلی‌ضمیر اظهار کرد: وجود بساط‌گستران و دستفروشان در محوطه تاریخی و گردشگری گنجنامه چهره بسیار زشتی ایجاد کرده بود که شرایط آن در شأن مردم این شهر و تاریخ این منطقه طبیعی نبود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری همدان با توجه به شناسایی افراد مورد نظر که منحصراً و به صورت دائمی در این مکان فعالیت بساط گستری داشته و حمایت از معیشت این دستفروشان ، اقدام به جانمایی و تعیین مکان مناسب برای ایجاد بازارچه‌ موقت محلی در بوستان شهید ساعی گنجنامه کرده است.

علی‌ضمیر با بیان این که سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز از آنها و میدان‌ها و پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری برابر قانون ممنوع است، ادامه داد: شهرداری به منظور زیباسازی منظر شهری و ساماندهی بساط گستران در گنجنامه که از خواسته‌های به‌حق شهروندان از شهرداری است، اقدام به تعبیه 30سازه فلزی و 9 چرخ طوافی برای استقرار دستفروشان در محوطه ساعی کرده است که امیدواریم مورد استقبال شهروندان و دستفروشان قرار گیرد.

وی همچنین عنوان کرد: این اقدام مجموعه مدیریت شهری همدان در جذب بیشتر گردشگران در این منطقه موثر خواهد بود تا گنجنامه‌ای در حد نام کهن شهر همدان داشته باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن