Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا هر همدانی روزانه 810 گرم زباله تولید می‌کند

هر همدانی روزانه 810 گرم زباله تولید می‌کند

b_150_150_16777215_00_images_zobale104.jpgمعاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه روزانه ٤٥٠ تن زباله در همدان تولید می‌شود، سرانه تولید زباله برای هر نفر در این شهر را ٨١٠ گرم اعلام کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، وحید علی ضمیر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه میزان سرانه زباله در کشور برای هر نفر حدود ٧٨٠ گرم است، افزود: نیاز است با ایجاد همکاری و هماهنگی بین شهروندان و شهرداری، کاهش تولید زباله در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار داشت: جمع آوری زباله شهر همدان به صورت مکانیزه و با ٥٠ دستگاه پرس زباله انجام می شود و ٩٠٠ تن کار رفت و روب و جمع آوری زباله را در این شهر بر عهده دارند.

علی ضمیر ادامه داد: ایده‌آل این است که بتوانیم زباله‌ها را یک روز در میان جمع‌آوری کنیم، اما درحال حاضر زباله ها از ساعت ٢١ شب تا ٦ صبح از سطح شهر جمع آوری می شوند.

وی به تقسیم بندی زباله ها به دو بخش تَر و خشک اشاره کرد و افزود: ٧٨ درصد زباله ها تر و ٢٢ درصد آنها خشک است که ٢٠ درصد زباله خشک توسط پیمانکاران در مناطق چهارگانه شهرداری تفکیک و جداسازی می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان در مورد زباله های عفونی نیز گفت: در حال حاضر در شهر همدان روزانه حدود ٦ تن زباله بیمارستانی تولید می شود که این پسماندها به طور مستقیم از مراکز تولید توسط ماشین آلات مخصوص به محل دفن منتقل و در بخش مجزا و کنترل شده ای از محل دفن بهداشتی زباله با استفاده از آهک هیدراته به روش ترانشه ای با رعایت ضوابط بهداشتی و زیست محیطی دفن می شوند.

وی در خصوص پسماندهای عمرانی و ساختمانی نیز گفت: با توجه به تولید بیش از هزار تن نخاله و ضایعات ساختمانی در شهر، لزوم ساماندهی این پسماندها بیش از گذشته نمایان است.

علی ضمیر اضافه کرد: این عملیات در دو محور مراقبت از تخلیه نشدن و راهنمایی و هدایت به منظور دفع صحیح خاک و ضایعات ساختمانی با استفاده از بخش خصوصی صورت می گیرد.

وی با اشاره به فعال بودن شبانه روزی سایت دفن زباله شهرداری همدان بیان کرد: سایت دفن زباله دارای یک ایستگاه موقت و یک ایستگاه دائم است که ١٤ کیلومتر از شهر فاصله دارد.

علی ضمیر اضافه کرد: به منظور جمع آوری زباله ها با سرعت بیشتر و در مدت زمان کوتاه تر، ماشین های زباله را در سایت موقت زباله تخلیه کرده و از آنجا به سایت دائم انتقال می دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: ١١ میلیون مترمربع معبر در همدان وجود دارد که جمع آوری زباله و رفت و روب آن کار راحتی نیست و به دلیل همکاری نکردن بعضی از همشهریان در بیرون گذاشتن زباله، مجبور هستیم از ساعت ٧ تا ١٠ صبح در یک نوبت دیگر اقدام به جمع‌آوری زباله کنیم که این امر موجب صرف هزینه مجدد می‌شود.

وی ادامه داد: از شهروندان درخواست می‌کنیم شهرداری را در جمع آوری زباله ها یاری رسانند و ساعت ٢١ زباله ها را بیرون بگذارند تا هزینه جمع‌آوری زباله‌ها کاهش و خدمات شهرداری افزایش یابد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن