Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا آمادگی همدان برای ساخت نخستین پارک پدافند غیرعامل کشور

آمادگی همدان برای ساخت نخستین پارک پدافند غیرعامل کشور

b_150_150_16777215_00_images_news_news5_abas_soufi.jpgشهردار همدان برای ساخت نخستین پارک پدافند غیرعامل کشور در این استان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، شهردار همدان در در جلسه پدافند غیرعامل استان با بیان اینکه این شهر به خوبی در بحث پدافند غیرعامل وارد شده است، بیان کرد: همدان از لحاظ ساخت و ساز از جمله ایمن‌ترین شهرهاست.

آمادگی همدان برای ساخت نخستین پارک پدافند غیرعامل کشور

عباس صوفی با تأکید بر اینکه شهرداری در پدافند غیرعامل توجه زیادی به زیرساخت‌ها کرده است، اظهار کرد: این نهاد همکاری خوبی با نظام مهندسی در رابطه با اجرای مقررات ملی ساختمان دارد.

این مسؤول با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل بسیار مهم است، گفت: شهرداری به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادها در بحث اجرای پدافند غیرعامل محسوب می‌شود که وظایف متعددی بر عهده دارد.

صوفی تصریح کرد: با توجه به شرایط کشور، تغییر رویکرد زندگی مردم و نیاز به آرامش می‌بایست به مبحث پدافند غیرعامل توجه ویژه‌ای شود.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه این نهاد چند سالی است که به موضوع پدافند غیرعامل می‌پردازد، اظهار کرد: اتفاقات خوبی در این زمینه در استان روی داده است.

وی با اشاره به اینکه بحث مطالعات در حوزه پدافند غیرعامل مهم است، گفت: این موضوع با همکاری پدافند غیرعامل استان آغاز شده است و در صدد هستیم یک نقشه راهبردی در حوزه مباحث پدافند غیرعامل داشته باشیم.

صوفی بیان کرد: با توجه به تأکیدات برنامه ششم توسعه در معاونت شهری سازمان پدافند غیرعامل توجه ویژه‌ای به شهرداری‌ها شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید برنامه‌های راهبردی در حوزه پدافند غیرعامل صورت گیرد، اظهار کرد: امیدواریم همدان در آینده در حوزه مطالعات و زیرساخت‌ها در کشور حرف برای گفتن داشته باشد.

این مسؤول بیان کرد: شهرداری همدان آمادگی دارد که با همکاری سازمان پدافند غیرعامل نخستین پارک با استانداردها پدافندی را در کشور بسازد.

وی تصریح کرد: شرایط شهرداری برای مبحث پدافند تا حدی است و به یقین کمک دولت در این زمینه بسیار می‌تواند مهم و اثرگذار باشد.

صوفی با بیان اینکه همدان به عنوان شهر معین منطقه 6 تهران معرفی شده است، گفت: این موضوع فقط یک اسم است که باید دید همدان دارای چه امکانات و برنامه‌هایی است که در این زمینه می‌تواند وارد شود.

معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این نشست با بیان یانکه سازمان پدافند 14-13 سال است که کار خود را آغاز کرده است،‌گفت: این نهاد در ابتدا به بررسی مراکز، سطح‌بندی، حیاتی بودن و پیدا کردن تمهیدات برای آ‌نان پرداخته است.

اسدا... کریمی با اشاره به اینکه این نهاد خارج از دولت است، گفت: از 3-2 سال اخیر بحث جدی زیرساخت‌ها را در حال پیگیری هستیم.

وی بیان کرد: این نهاد به بررسی دارایی‌ها و سرمایه‌های شهری پرداخته و تهدیدات که بر مبنای آن به آسیب‌شناسی شهرها و مناطق می‌پردازد.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید بر اساس آسیب‌پذیری مناطق پیامدها را شناسایی و راهکارها را برنامه‌ریزی کنیم، افزود: به لحاظ جدید بودن موضوع پدافند غیرعامل ایجاد راهکار و برنامه زمان‌بر است که نباید به بهانه آن که اعتبار نداریم از آن غافل شویم.

وی با اشاره به اینکه در مدیریت شهری برای آموزش آتش‌نشان‌ها اعتبار گذاشته‌ایم، گفت: این آموزش‌ها در زمینه‌هایی نظیر شیمیایی و پرتوی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن