Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا هیچ گونه فعالیت سیاسی انجام نمی دهم/ احتمال تغییرات مدیریتی در شهرداری در ماه های آینده

هیچ گونه فعالیت سیاسی انجام نمی دهم/ احتمال تغییرات مدیریتی در شهرداری در ماه های آینده

b_150_150_16777215_00_images_news_kenarkhabar_sofi.jpgشهردار همدان گفت: در طول مدیریتم در شهرداری هیچ گونه فعالیت سیاسی از من نخواهید دید.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، عباس صوفی در نشست خبری مشترک شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان در ابتدای سخنان خود با تأکید بر اینکه ارتباط با رسانه ها در موفقیت مدیریت شهری اثرگذار است، اظهار داشت: از این پس در طول دوران مدیریتم در ارتباط با رسانه ها استوار خواهم بود که امید است منجر به تعالی امور در شهرداری شود.
وی با اشاره به رویکرد ایجاد رضایت در بین شهروندان، یادآور شد: بنای شهرداری این است که شهر را به آنچه در شأن همدان است، برساند.
صوفی به حمایت از رسانه های استان اشاره و تصریح کرد: بخشی از مسائل اداری در خصوص حمایت از رسانه ها باید برطرف شود و از طرفی دیگر رسانه ها نیز در مبالغ فاکتور آگهی ها نباید سلیقه ای عمل کنند و باید چارچوبی در این زمینه در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه مجموعه شهرداری همیشه باید پاسخگوی رسانه ها باشند، خاطرنشان کرد:  شک نداشته باشید که ارتباط با رسانه ها در قالب مدیریت شفاف ادامه خواهد داشت.
تغییرات مدیریتی در شهرداری همدان در ماه های آینده
شهردار همدان به برنامه ریزی برای تغییرات در مدیریت شهری، اشاره کرد و افزود: من با اعتقاد به اینکه اکثر کارکنان از نیروهای با ظرفیت مدیریت هستند، تغییرات را می پسندم اما هیچ عجله ای برای این موضوع ندارم هرچند اجازه نخواهم داد که زمان تغییرات در روند کاری شهرداری مشکلی را ایجاد کند؛ شاید در ماه های آینده تغییرات صورت بگیرد.
وی در خصوص اصلاح هندسی میدان امامزاده عبداله همدان، گفت: اجازه داده نشد که درخت 50 ساله این میدان قطع شود اما تعدادی از درختان غیرمثمر برای رفع معضلات ترافیکی در این منطقه قطع خواهند شد.
صوفی با بیان اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته برای بالا بردن انگیزه نیروهای انسانی اقدام خواهیم کرد، گفت: با توجه به تورم نیروی انسانی در شهرداری نه مجوز و نه توان استخدام داریم و باید بر اساس سابقه و جایگاه افراد، پستی را برای آنها تعیین کنیم.
وی همچنین تصریح کرد: هر پشتیبانی رفاهی برای مدیران شهرداری در نظر گرفته شده برای کارکنانی که در سطح شهر هم برای شهرداری کار می کنند، پیش بینی خواهد شد.
سرانه بودجه همدان برای هر شهروند چقدر است؟
شهردار همدان با بیان اینکه سرانه بودجه همدان در سال 95 برای هر شهروند 400 تا 450 هزار تومان بوده است، یادآور شد: این سرانه در دیگر شهرها بیش از یک میلیون تومان است که شامل خدمات مختلف می شود اما همدان نسبت به کلانشهرها در زمینه بودجه بسیار عقب بوده و به همین نسبت پروژه های همدان کم است.
عباس صوفی با اشاره به اینکه برای رشد همدان باید به دنبال منابع درآمدی دیگر باشیم، یادآور شد: باید منابع مالی تعریف شود اما با این وجود باید در توسعه خدمات شهری و طرح های عمرانی بیشتر کار کنیم تا به تناسب برسیم.
وی افزود: تصمیم مدیریت شهری برای افزایش بودجه و درآمدهای جدید دقیق تر خواهد شد چون بیش از این نمی توان انتظار درآمد از شهر داشت.
شهردار همدان با بیان اینکه ظرفیت همدان بیش از شرایط فعلی است، گفت: همدان مرکز غرب کشور است و باید بتوان در توسعه کسب و کار آن اقدام کرد و اگر مردم پولدارتر شوند منابع جدید ایجاد خواهد شد.
صوفی همچنین خاطرنشان کرد: تعدادی از طرح های در حال انجام همچون پل شهید همدانی باید به نتیجه برسد تا شهر روند روبه رشدی داشته باشد.
وی به تعریف پروژه های جدید در سطح شهر همدان اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی هایی برای اجرای طرح های مختلف انجام شده و خبرها در چند روز آینده به گوش مردم خواهد رسید.
شماره گذاری روزانه 50 خودرو در همدان
شهردار همدان با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه همدان، یادآور شد: روزانه 50 خودرو، ماهیانه یک هزار و 500 خوردو و سالیانه 15 هزار خودرو در همدان شماره گذاری می شوند و 200 هزار خودرو در سطح شهر تردد می کنند که باید بتوان فضا برای این تعداد خودرو فراهم کرد.
وی افزود: ما در شهر نیازمند رشد متوازن هستیم و برنامه ریزی این است که فضا به گونه ای باشد که مردم در حضور و زندگی در شهر رضایت داشته باشند.
صوفی با بیان اینکه یکی از برنامه های جدی ما ساماندهی ورودی های شهر همدان، یادآور شد: برای ورودی های شهر تصمیمات خوبی خواهیم گرفت و کاش بیشتر فرصت داشتیم تا شهر را برای اجلاس 2018 آماده کنیم.
وی ادامه داد: سعی ما این است که در حد بضاعت اجرایی و زمانی، امور را انجام دهیم چون هر سه ورودی شهر مشکل دارد اما اکیپ ویژه ای برای این موضوع فعال هستند.
هزینه ایجاد سایت موزه در میدان مرکزی شهر را می دهیم
شهردار همدان با بیان اینکه هر هزینه ای برای حفظ میراث شهر صرف می کنیم، اظهار داشت: افتخار این است که میراثی در میدان مرکزی شهر کشف شد و به عنوان شهردار افتخار می کنم با هر هزینه ای سایت موزه در محل میدان امام(ره) راه اندازی شود البته اعلام ارزش نگهداری سایت موزه به میراث فرهنگی بستگی دارد؛ اعلام ارزش از میراث فرهنگی و پاسداشت و هزینه از ما.
وی با اشاره به بازنگری طرح جامع شهر همدان، تصریح کرد: موضوع کلانشهر همدان در هیئت دولت به تصویب رسیده اما باید اتفاقی بیفتد که مردم شهر بپذیرند همدان کلانشهر است.
عباس صوفی با بیان اینکه دولت همدان را کلانشهر می داند اما اینکه ما چقدر تلاش کردیم و از منابع دولتی انتظار حمایت داشتیم مهم است، گفت: ما خودمان در همدان نخواستیم از منابع ملی استفاده کنیم البته از سویی دیگر وزارت کشور اعلام کرده هرگاه جمعیت همدان به یک میلیون نفر رسید شهر کلانشهر خواهد شد و این موضوع به نوعی پارادوکسی است که ایجاد شده است.
وی ادامه داد: باید به دنبال ایجاد و توسعه زیرساخت هایی برویم که همدان بتواند کلانشهر شود و باید برنامه ریزی کنیم تا شهر، حداقل آماده کلانشهر شدن شود.
همدان 14 هزار واحد پارکینگ می خواهد
صوفی با اشاره به مشکل پارکینگ در شهر، اظهار داشت: در شهر سه هزار واحد پارکینگ در سطح شهر فعال است و باید 14 هزار واحد پارکینگ بر اساس پیش بینی سرانه سال 92 احداث شود.
وی افزود: تعرفه عوارض برای سرمایه گذاری در ایجاد پارکینگ طبقاتی حذف خواهد شد و شهرداری از سرمایه گذاری در این زمینه استقبال می کند.
شهردار همدان تأکید کرد: برنامه ریزی شهرداری این است که اتوبوس ها از رینگ اصلی شهر خارج شوند و این اقدام انجام خواهند شد.
صوفی در ادامه از خبرنگارانی که در میدان مرکزی شهر مورد ضرب و شتم پیمانکار پیاده راه سازی میدان قرار گرفتند، عذرخواهی کرد و خواستار پایان دادن به  پیگیری قضایی این اتفاق شد.
هیچ فعالیت سیاسی از من نخواهید دید
وی با بیان اینکه عده ای تنها به دنبال بهانه جویی هستند، تصریح کرد: در طول چهار سال و یا حتی پس از آن کار سیاسی از من نخواهید دید و تا به حال نیز در هیچ تشکل سیاسی نبوده ام.
شهردار همدان به اعطای بن های رفاهی به کارکنان شهرداری از کارگران تا معاونت شهرداری اشاره کرد و گفت: این بن ها به طور مساوی و بدون هیچ تفاوتی بین کارکنان توزیع می شود.
صوفی با بیان اینکه مدیران شهرداری موظف شدند که پاسخگوی مردم باشند، تأکید کرد: تعیین وقت مشخص برای ملاقات مردمی از سوی مدیران شهرداری و برگزاری جلسات در ساعات اداری ممنوع شد.
وی با بیان اینکه 75 تا 80 درصد از درآمد شهرداری از محل دفترچه عوارض است، یادآور شد: اینکه چقدر بتوانیم منابع مالی دیگری تعریف کنیم، باید برنامه ریزی صورت بگیرد.
شهردار همدان گفت: خوشبختانه با هماهنگی استاندار و دادستانی، اخذ بستانکاری از ادارات دولتی در حال انجام است که دانشگاه بوعلی اولین نهادی بود که بدهی خود به میزان شش میلیارد تومان را در اختیار شهرداری قرار داد.
صوفی از خریداری 15 دستگاه اتوبوس خبر داد و افزود: این دستگاه ها به زودی وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر خواهد شد.
شهردار همدان با بیان اینکه از هر برنامه ای برای ایجاد تنوع در پیاده راه بوعلی استقبال خواهیم کرد، یادآور شد: به مدیران شهرداری تأکید شده که برنامه هایی نشاط آور در پیاده راه پیش بینی شود.
وی افزود: به نظر می رسد پیاده راه سازی در خیابان اکباتان بیش از پیاده راه بوعلی به دلیل وجود بازارهای قدیمی جا بیفتد اما به شرطی که ما این هنر را داشته باشیم که جداره سازی لازم را انجام دهیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن