Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا برگزاری همايش شورای شهرستان همدان

برگزاری همايش شورای شهرستان همدان

b_150_150_16777215_00_images_news_kenarkhabar_shoray_shahr.jpgنخستین جلسه رسمي شوراي اسلامي شهرستان همدان با حضور تمامي اعضاء در سالن جلسات فرمانداري همدان برگزار شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئيس شوراي شهرستان همدان با تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان امام حسين (ع)، از اعضای شورا جهت حسن اعتمادي که به وی داشته و راي به انتخاش بعنوان رياست شورا دادند، تقدير و تشکر کرد و گفت: نخستین نشست اعضای شوراهای شهرستان همدان در دوره پنجم تا پايان آبان ماه با همکاري مرکز مطالعات و پژوهش هاي شوراي شهر همدان برگزار می شود.

اکبر کاوسي اميد با بیان اینکه تمامی ما در جایگاه خود مسئوليت سنگینی بر عهده داریم، افزود: همه ما باید نهايت تلاش خود را براي حل مشکلات مردم در حوزه هاي فعاليت خود انجام دهیم.

کاوسی امید با گراميداشت ياد و خاطر فداکاري و حضور مسئولانه مردم شريف همدان در وقايع 30 مهر سال 57، خواستار پيگيري ثبت اين روز در تقويم رسمي کشور به نام "روز همدان" شد و اضافه کرد: 30 مهر نمونه اي درخشان از آتش به اختياري مردم بود که زمينه ساز حرکت عظيم انقلاب شد. در واقع، اتفاقات 30 مردم در همدان بعنوان چشمه اي خروشان از حرکت بزرگ ملت ايران در مسير دستيابي به استقلال و آزادي بود. از اين رو، شايسته است اقدامات لازم جهت ثبت اين روز در تقويم رسمي کشور صورت پذيرد.

رئيس شوراي اسلامي شهرستان همدان همچنين با اشاره به آغاز حرکت عظيم مردم انقلابي ايران و عزيمت آنان بسوي کربلاي معلي براي اربعين امام حسين (ع)، اقدامات صورت گرفته توسط شهرداري همدان جهت استقبال و همراهي با زائرين حسینی را تشريح کرد.

کاوسی امید همچنين ضمن تشکر ويژه از مردم شريف جورقان و مريانج بعنوان طلايه داران اين اقدام خودجوش، خواستار توجه بيش از پيش مسئولين امور شهري این شهرها براي برگزاري باشکوه تر اين حرکت انقلابي مردم شد.

وي با تاکيد بر نقش شوراها در حل مشکلات مردم، عنوان داشت: در تلاش هستيم تا نخستین نشست شورائيان شهرستان همدان در دوره پنجم را تا پايان آبان ماه با همکاري مرکز مطالعات و پژوهش هاي شوراي شهر همدان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: هم افزایی برای توسعه روزافزون شهرستان، تبيين جايگاه شوراها در تصميم گيري ها، بيان مشکلات هر حوزه با حضور مسئولين استاني و شهرستاني، بررسي چالش هاي اصلي حوزه هاي مختلف شهرستان و هم انديشي براي رفع آنها از جمله اهداف برگزاري اين نشست شورائيان شهرستان همدان بشمار مي رود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان اظهار امیدواری کرد: با برگزاري اینگونه همايش هايي حداقل اعضاي شورا با همديگر آشنا شده و به هم اندیشی بریا توسعه شهرستان می پردازند و همانگونه که هر دوره شورا از دوره قبل بهتر بوده است، انتظار می رود شوراي دوره پنجم از دوره چهارم عملکرد بهتري داشته باشد.

کاوسی امید در پايان سخنانش همچنین از زحمات حجت الاسلام رستمی امام جمعه سابق مریانج قدردانی و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

گفتنی است: در ادامه جلسه هر يک از اعضای شورای اسلامی شهرستان همدان به نمايندگي از حوزه انتخابي خود نظرات و پيشنهادات خود را براي فعاليت هرچه بهتر شوراي شهرستان در چهار سال آينده مطرح کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن