Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا چند پارک در همدان پایلوت برگ‌ریزان پاییزی می‌شوند

چند پارک در همدان پایلوت برگ‌ریزان پاییزی می‌شوند

b_150_150_16777215_00_images_paiz85.jpgمعاون خدمات شهری شهرداری همدان با بيان اينكه شهرداري در پاييز آمادگي جمع‌آوري برگ‌هاي خشك را دارد، گفت: البته چند پارك به عنوان پايلوت برگ‌ريزان و برگ‌هاي خشك دست‌نخورده مي‌ماند تا مردم از زيبايي‌هاي اين فصل بهره ببرند.

به گزارش "همدان نیوز"، مجید درویشی با اشاره به اقدامات شهرداری با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز، اظهار کرد: با توجه به برگ‌ریزان در فصل پاییز، تمام پیمانکاران و حوزه معاونت خدمات شهری آمادگی لازم را برای جمع‌آوری آن دارند.

وی با تأکید بر اینکه باید بپذیریم پاییز زیبایی‌های خاص خود را دارد، گفت: به همین منظور سال گذشته چند پارک در سطح شهر را به عنوان پارک پایلوت نگهداری کردیم و برگ‌ها در سطح پارک باقی بماند تا مردم از این زیبایی استفاده کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان بیان کرد: مشکل نقاط دارای مشکل جمع‌آوری آب و پس‌زدگی را رفع کرده‌ایم؛ با این اقدام نسبت به سال‌های گذشته با وجود بارندگی‌های شدید، پس‌زدگی آب کمتر شده است.

وی به بارندگی یک شبانه‌روز در حد 120 میلیمتر در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با وجود این میزان بارندگی با توجه به تدابیر اندیشیده شده خوشبختانه مشکل خاصی ایجاد نشد.

درویشی در ادامه با بیان اینکه با توجه به بازگشایی مدارس در مهرماه برنامه‌هایی نیز به همین منظور داریم، تصریح کرد: ستاد استقبال از مهر، هر ساله از 15 مردادماه در شهرداری کلید می‌خورد و در این طرح تمام حوزه‌های شهرداری و سازمان‌ها فعال هستند.

وی به بحث ترافیک و تردد دانش‌آموزان و والدین در 30 شهریورماه و اول مهرماه پرداخت و ادامه داد: زیباسازی و پاکسازی اطراف مدارس و دیوارنویسی‌ها انجام خواهد شد؛ کمک به مبلمان آنها و لکه‌گیری و آسفالت برخی مدارس نیز در دستور کار شهرداری است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس امسال مصادف با ایام محرم و هفته دفاع مقدس است که سعی شده داخل شهر به شکلی تزئین و آراسته شود که با این دو مناسبت همخوانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در چهار منطقه شهرداری چهار مدرسه مشخص شده که با حضور اعضای شورای شهر و مدیران مناطق برنامه بازگشایی مدارس انجام شود، یادآور شد: سعی شده در روز بازگشایی مدارس شور و نشاط خاصی را با حضور فعال دانش‌آموزان و دانشجویان داشته باشیم.

درویشی اظهار کرد: روز اول مهرماه به منظور استفاده کمتر از خودروهای شخصی، هزینه تردد با اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان خواهد بود./ فارس همدان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن