Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا استفاده از ظرفیت فرهنگسراها در توانمندسازی اقشار آسیب دیده اجتماعی

استفاده از ظرفیت فرهنگسراها در توانمندسازی اقشار آسیب دیده اجتماعی

b_150_150_16777215_00_images_rezayi123.jpgرییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر استفاده از فرهنگسراها در توانمند سازی اقشار آسیب دیده اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی رضایی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که با حضور مجموعه خیریه انسانیت برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: اقدام سازمانهای ذیربط و نهادهای مردمی در حمایت و کمک به خانواده های نیازمند ارزشمند بوده و مدیریت شهری در حد توان خود با توجه به امکانات به این نهادها کمک می کند.

وی با تاکید بر اینکه در کمک به نیازمندان هدف باید توانمند سازی آنها باشد، اضافه کرد: هدف طرح توانمند سازی خانواده های بدسرپرست بویژه بانوان علاوه بر حمایت از این قشر آسیب پذیر،در استفاده از توان در مهارت بانوان دراداره اقتصاد خانواده بسیار تاثیر گذار بوده و زمینه های اشتغال را برای آنها نیز فراهم می کند.

رضایی  اضافه کرد: همچنین اگر توانمندسازی را فرآیندی بدانیم که طی آن‌ افراد از وضعیت موجود زندگی و شرایط حاکم بر آن آگاهی پیدا می‌کنند و برای رسیدن به وضعیت‌ مطلوب،اقدام‌هایی آگاهانه و سازمان‌یافته، انجام‌ می‌دهند، از این منظر توانمندسازی سبب ایجاد قابلیت‌ در خانواده های محروم برای مشارکت فعال و آگاهانه‌ در تأمین رفاه فردی و اجتماعی می‌شود.

رضایی با بیان اینکه طرح توانمند سازی می تواند به عنوان نقطه عطفی در بهبود اوضاع زنان بی سرپرست و بدسرپرست باشد افزود: نقش اشتغال در پويايي زندگي انسان انكار ناپذير است و مي توان آن را كانون ارتباطات انسان و اجتماع تلقي كرد. درجهت اين پويايي بي ترديد زنان به عنوان نيمي از جمعيت، تأثيري مستقيم در تربیت فرزندان دارند.

وی تاکید کرد: در حوزه های آسیب های اجتماعی باید بیشتر از ظرفیت تشکل های مردمی و سمن ها بهره گرفت.

رضایی ضمن تقدیر از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان در راه اندازی اداره سلامت برای بررسی ،مطالعه و برنامه ریزی در حوزه آسیب های اجتماعی، تاکید کرد: باید با هم افزایی و تجمع منابع از آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه آموزشهای شهروندی در حوزه اجتماعی را هم حائز اهمیت د انست و گفت: زنان نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند که باید آموزش زنان بدسرپرست و بی سرپرست در دستور کار قرار گیرد.

علی رضایی همچنین بر پیگیری جدی طرح شورای اجتماعی محلات تاکید کرد و افزود: لازم است این شورا فعالیت خود را از شهریور ماه سال جاری آغاز کند.

رضایی اضافه کرد: ضروری است وظایف اجرایی و فرهنگسراها به مناظق واگذار شده و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان به کار اصلی خود که همان سیاست گذاری است بپردازد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به اهداف ساخت فرهنگسراها در دور سوم شورا بحث اشتغال زنان بد سرپرست و بی سرپرست را از جمله این اهداف برشمرد و گفت: در همین راستا در قسمتهای مختلف فرهنگسراها معیشت تعدادی از خانوداده ها از این طریق تامین می شود.

رضا غلامی خجسته با بیان اینکه در فرهنگسراها کلاسهای آموزشی از جمله حوزه شهروندی برگزار می شود، اضافه کرد:فرهنگسراها  ظرفیت اشتغال این بانوان را دارد .

محمد علی پرزاد عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه رفیع زنان در خانواده اظهارا کرد: در اموزش بانوان باید اهتمام بیشتری ورزید چرا که آگاهی مادران نقش بسزایی را در تربیت  فرزندان دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن