Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی کشاورزان همدانی برای نصب کنتور هوشمند تسهیلات دریافت می‌کنند

کشاورزان همدانی برای نصب کنتور هوشمند تسهیلات دریافت می‌کنند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: تسهیلات با کارمزد کم به کشاورزان این استان برای نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی پرداخت می شود.

به گزارش "همدان نیوز"،  رضا اخلاص مند در جمع خبرنگاران، حفاظت از آب و جلوگیری از اضافه برداشت را در راستای حمایت از کشاورزان عنوان کرد و افزود: نصب کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی، شرب و صنعت جز تکالیف این شرکت است و باید با اقدامات مختلف، کشاورزان را نسبت به نصب این کنتورها تشویق کرد.

وی اظهار کرد: تفاهم نامه با بانک مهر ایران منعقد شده تا کشاورزان بتوانند از مزایای این اعتبار برای نصب کنتور بر روی چاه های خود استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه تسهیلات به صورت قرض الحسنه با بهره چهار درصد است ادادمه داد: کشاورزان می توانند با مراجعه به شعب بانک مهر ایران درخواست خود را تنظیم و تسهیلات خرید کنتور هوشمند آب را دریافت کنند.

اخلاص مند گفت: سقف تسهیلات پرداختی به کشاورزان ۲۵۰ میلیون ریال است که کشاورزان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به منابع آب شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه دیگر به چاه های بدون کنتور هوشمند آب خدماتی ارائه نخواهد شد افزود: کشاوزان باید هر چه سریعتر از این فرصت برای نصب کنتور استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان اظهار کرد: نصب کنتور هوشمند روی چاه‌های آب سبب کنترل و نظارت بر میزان برداشت آب‌های زیرزمینی استان شده و از اضافه برداشت منابع آب‌زیرزمینی جلوگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶ هزار دستگاه کنتور بر روی چاه‌های کشاورزی همدان نصب شده است تصریح کرد: اساسی‎ ترین اهمیت کنتور هوشمند این است که کشاورزان دیگر بیشتر از پروانه بهره‎ برداری نمی ‎توانند از چاه ‎ها آب برداشت کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن