Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی محکومیت ۳ میلیاردی متخلفان بازار لوازم‌التحریر همدان

محکومیت ۳ میلیاردی متخلفان بازار لوازم‌التحریر همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از تشکیل ۱۰۶ پرونده تخلف با محکومیت مالی بیش از سه میلیارد ریال طی اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار لوازم‌التحریر استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، مرضیه یونسی از ادامه اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار لوازم‌التحریر تا نیمه مهرماه خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای شهریور تا نیمه مهر گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و اصناف بر چگونگی عرضه اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان و نحوه قیمت‌گذاری نظارت می‌کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان ادامه داد: بازرسان در قالب ۵۱ تیم گشت مشترک بر واحدهای صنفی عرضه‌کننده لوازم‌التحریر، پوشاک مدرسه، کیف و کفش نظارت می‌کنند.

وی با اشاره به گزارش‌های این طرح گفت: پرونده‌های گرانفروشی، نداشتن نرخ‌نامه صنفی، صادر نکردن فاکتور و دیگر تخلفات صنفی که در این طرح تشکیل می‌شوند، خارج از نوبت رسیدگی و متخلفان بدون هیچ‌گونه اغماض و مماشاتی براساس مصوبه سران قوا علاوه بر اشد مجازات مثل تعطیلی واحد صنفی و نصب پارچه به عنوان متخلف، به پرداخت چند برابر ارزش تخلف جریمه و محکوم می‌شوند.

یونسی بیان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و افزایش احتمالی ورود و عرضه قاچاق لوازم‌التحریر همچنین لزوم نظارت بر تأمین و توزیع اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان با همکاری دستگاه‌های نظارتی و اتحادیه‌های مرتبط، قیمت لوازم‌التحریر، لباس، کیف و کفش پایش می‌شود.

وی در ادامه گزارشی از بازرسی‌های انجام شده و رسیدگی به تخلفات پنج ماهه نخست سال ارائه کرد و یادآور شد: در سال‌جاری به ۵۵۳۰ فقره پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات، بهداشت دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز رسیدگی شده، ۳۶ واحد پلمب و تعداد ۷۶ واحد با نصب پارچه در واحد صنفی به مردم معرفی و متخلفان به پرداخت بیش از ۱۳۷ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن