Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی گرانفروشی لباس فرم مدارس در همدان/قیمت از ۲۷۰ تا ۴۵۰ هزار تومان است

گرانفروشی لباس فرم مدارس در همدان/قیمت از ۲۷۰ تا ۴۵۰ هزار تومان است

معاون بازرسی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه گرانفروشی‌هایی در زمینه نرخ لباس فرم مدارس وجود دارد، گفت: اگر شاکی خصوصی باشد و یا از سوی مدارس اعلام شود که گرانفروشی صورت گرفته، پیگیری لازم انجام شده و در صورت تخلف به تعزیرات معرفی می‌شوند و باید تمام هزینه‌های اضافی برگردد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت همدان، مرتضی بیدآبادی با بیان اینکه نرخ لباس فرم مدارس استان ۲۵ تیرماه امسال به اتحادیه پوشاک و اتاق اصناف ابلاغ شده است، اظهار کرد: قیمت لباس فرم مدارس همدان از ۲۷۰ هزار تومان تا سایزهای بزرگ ۴۵۰ هزار تومان ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه گرانفروشی‌هایی در زمینه نرخ لباس فرم مدارس وجود دارد، مطرح کرد: اگر شاکی خصوصی باشد و یا از سوی مدارس اعلام شود که گرانفروشی صورت گرفته، پیگیری لازم انجام و در صورت تخلف به تعزیرات معرفی می‌شوند و باید تمام هزینه‌های اضافی برگردد.

بیدآبادی خاطرنشان کرد: چندین مورد شکایت مردمی در زمینه نرخ لباس فرم دانش‌آموزان استان داشتیم که هم پول خانواده‌ها را برگرداندیم و هم جریمه‌های سنگینی برای خیاطی‌های متخلف درنظر گرفتیم.

وی بیان کرد: برای یک دانش‌آموز ابتدایی بهترین لباس پسرانه با قیمت ۲۸۰ هزار تومان و دخترانه با مقنعه حداکثر ۳۶۰ هزار تومان تمام می‌شود اما با توجه به اینکه خیاطی‌ها نرخی را اعلام می‌کنند و از طرف مدارس هم پیگیری نمی‌شود یا خود متخلف هستند، مبلغ بالاتری از خانواده‌ها دریافت می‌شود.

بیدآبادی با تأکید به اینکه در حال حاضر برای جلوگیری از تخلف نرخ‌نامه اعلام شده تا مشکلات چنددستگی در قیمت ایجاد نشود، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس موظف هستند شماره تلفن تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت را در معرض دید اولیای دانش‌آموزان در دفتر مدرسه و تابلو اعلانات نصب کنند.

معاون بازرسی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه نرخ ابلاغی بر درنظر گرفتن پارچه نخی مرغوب و دوخت مناسب و اصلاح درنظر گرفته شده است، متذکر شد: توجیهی ندارد که اضافه کردن لگو، نوار و طرح‌های مختلف به لباس باعث گرانفروشی شود.

وی تصریح کرد: دریافت هر وجه اضافی در قالب لباس‌های مدارس یا سرویس با عناوینی چون همیاری مدارس و خدمات سفارشی هم ممنوع است به طوریکه در صورت گرانفروشی خانواده‌ها می‌توانند با شماره ۱۲۴ تماس گرفته یا با مراجعه حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت احقاق حق خود اقدام کنند.

بیدآبادی با بیان اینکه مدارس غیرانتفاعی قیمت لباس فرم دانش‌آموزان را تا ۶۵۰ هزار تومان هم بالا برده‌اند و خیاطی‌ها نیز جریمه شده‌اند اما چون شاکی خصوصی ندارند، مردم نفع آن را نمی‌برند و این اجحاف در حق آنهاست، تأکید کرد: مدیران مدارس و انجمن اولیاء و مربیان باید ورود کنند و جلوی تخلف را بگیرند.

وی با بیان اینکه جریمه‌های سنگینی در تعزیرات حکومتی برای برخی از متخلفان تا ۸۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: شاید خانواده‌ها برای ۴۰ یا ۵۰ هزار تومان تخلف، شکایتی نکنند اما جمع این مبالغ عدد بالایی می‌شود که باید انجمن اولیاء و مربیان و آموزش و پرورش جلوی تخلف را بگیرند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن