Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی گاز ۹۱ مرکز دولتی و عمومی پرمصرف استان همدان قطع شد

گاز ۹۱ مرکز دولتی و عمومی پرمصرف استان همدان قطع شد

مدیرعامل شرکت گاز همدان گفت: از مجموع پنج هزار و ۷۸۰ مورد پایش مصرف گاز از دستگاه‌های اجرایی، اماکن دولتی و تجاری این استان برای ۵۸۹ مشترک اخطار صادر شده و گاز ۹۱ مشترک قطع شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمدصادق محبی نظر با اشاره به آغاز طرح پایش مصرف گاز ادارات و اصناف تجاری استان همدان از ابتدای دی ماه اظهار داشت: در اجرای این طرح بازرسی از دستگاه های دولتی و اصناف استان همدان شامل ادارات، نهادها، بانک ها و اماکن عمومی و تجاری انجام شده است.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح به واحدهای اداری، عمومی و تجاری پر مصرف اخطار داده و در صورت بی توجهی، گاز این واحدها تا تعهد مدیر به شکل موقت قطع می شود تا اختلالی در گازرسانی به مشترکان خانگی رخ ندهد.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با اشاره به راه اندازی پویش "هر خانه یک اتاق گرم" با همکاری رسانه های جمعی، گروه های مرجع و فعالان شبکه های مجازی در استان ادامه داد: مشترکان گازطبیعی با گرم کردن فقط یک اتاق در هر خانه، خاموش کردن تجهیزات گرمایشی اتاق های دیگر و پوشیدن لباس مناسب فصل به جای افزایش درجه حرارت منزل در پایداری شبکه های گازرسانی در نقاط دورافتاده استان مشارکت عملی و فعالانه ای داشتند.

محبی نظر ادامه داد: راه اندازی این پویش و همراهی مردم موجب صرفه جویی چشمگیری در مصرف گاز استان شد تا حدی که با درخواست نیروگاه شهید مفتح برای راه اندازی مرحله ۲ نیروگاه با هماهنگی واحد دیسپاچینگ شرکت ملی گاز و کمیته استانی مدیریت انرژی موافقت و از ناترازی برق استان نیز جلوگیری شد.

وی تصریح کرد: استفاده از دانش آموزان به عنوان همیاران گاز نقش مهم و تاثیرگذاری در نهادینه کردن فرهنگ استفاده ایمن و بهینه از گاز طبیعی دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: همدان با وجود حدود ۶۰۰ هزار مشترک خانگی و گازرسانی به تمامی روستاهای بالای بیست خانوار به عنوان اولین استان سبز کشور شناخته می شود.

محبی نظر اظهار داشت: اقدامات شرکت گاز استان همدان امسال با وجود برودت هوا در ۲ دهه اخیر بی سابقه است و هیچ مشکلی در گازرسانی به مشترکان خانگی ایجاد نشد.

وی تصریح کرد: بر اساس نظام تعرفه گذاری گازبهای خانگی، استان همدان در اقلیم یک یعنی خیلی سرد قرار گرفته و از بیشترین تخفیفات گازبها بهره مند شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با تشریح نظام تعرفه گذاری گاز بهای خانگی افزود: در این نظام تعرفه گذاری ، مشترکان در ۱۲ پله دسته بندی شده اند که گازبهای سه پله ابتدایی، خوش مصرف نامیده می شوند که طی هفت سال گذشته تغییری نداشته و امسال نیز افزایشی نداشته است.

محبی نظر ادامه داد: در سه پله بعدی ۳۰ درصد افزایش گازبها لحاظ شده و ۲ پله انتهایی که به عنوان بد مصرف شناخته می شوند برای هر متر مکعب گاز پنج هزار تومان و ۶ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: طبق آمار مصرف سال گذشته ۷۲ درصد از مشترکان استان جزو سه پله اول بودند و فقط ۲ درصد از مشترکان جزو بد مصرف ها بودند.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان ادامه داد: در این نظام تعرفه گذاری برای مشترکان زیرپوشش نهاد های حمایتی مانند کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در صورت رعایت الگوی مصرف به صورت رایگان در نظرگرفته شده است و بر اساس اجرای عدالت یارانه انرژی اجرا شده و گازبهای آنها از افزایش گازبهای مشترکین بد مصرف تامین خواهد شد.

محبی نظر با تشریح مصرف گاز در ایران در مقایسه با استاندارد جهانی اعلام کرد: برای حفظ پایداری گازرسانی به مردم باید الگوی مصرف انرژی در کشور اصلاح شود که این مهم نیاز به فرهنگسازی دارد.

وی از راه اندازی جشنواره دانش آموزی فرهنگ سازی کودکان خبر داد و افزود: این جشنواره در ۲ سطح متوسطه و ابتدایی برگزار شده و دانش آموزان مقطع متوسطه با نصب برنامه موبایلی و ثبت ارقام سیاه رنگ کنتور گاز منزل خود در این جشنواره ثبت نام می کنند و با استفاده از راهکار پیشنهادی سعی می کنند مصرف گاز در منزل خود را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان اظهار داشت: در پایان بهمن ماه با بررسی مصرف گاز این دانش آموزان توسط شرکت گاز استان همدان به دانش آموزانی که راهکار مناسبی ارائه دهند جوایز ارزشمندی اهدا خواهد شد.

محبی نظر گفت: در مقطع ابتدایی نیز کتاب هایی با نقاشی و شعر برای دانش آموزان در نظر گرفته شده که همراه با حضور مربیان آموزشی در مدارس توزیع می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن