Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی ۴۷۰ هزار تن گندم از مزارع استان همدان برداشت شد

۴۷۰ هزار تن گندم از مزارع استان همدان برداشت شد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: ۴۷۰ هزار تن گندم از ۴۳۷ هزار هکتار اراضی زراعی زیر کشت این محصول در استان برداشت شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، علی بایگانه با اشاره به اینکه ۳۱۷ هزار تن محصول گندم از کشاورزان استان همدان خریداری شده است، اظهار داشت: برای انجام این مهم، بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۵۲ مرکز خرید تضمینی گندم در سطح استان همدان، گفت: از این تعداد ۲ مرکز خرید به‌ صورت دولتی و مابقی مراکز مربوط به بخش خصوصی و مباشرین تعاون روستایی و کارخانجات آرد هستند که کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان را انجام دادند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در هشت سال گذشته ۴۰۱ هزار و ۴۹۹ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، افزود: در سال گذشته در مجموع ۱۹۹ هزار و ۳۵۱ تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شد.

بایگانه با تاکید بر اینکه همانند سال های گذشته آتش زدن کاه و کلش در اراضی کشاورزی استان همدان ممنوع است، خاطرنشان کرد: همزمان با برداشت غلات در استان حجم قابل توجهی کاه تولید می شود که با توجه به بروز پدیده خشکسالی و مشکلات عدیده در تامین نهاده های دامی می تواند برای تغذیه دام ها بسیار مفید باشد./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن