Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی عرضه میوه تنظیم بازار با طعم نانو

عرضه میوه تنظیم بازار با طعم نانو

وزیر جهاد کشاورزی از استفاده از نانو پوشش‌ها به منظور افزایش و ماندگاری میوه‌های تنظیم بازار در سال جاری خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سید جواد ساداتی‌نژاد امروز در حاشیه افتتاح سیزدهمین نمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران در خصوص کاربرد فناوری‌های نوین در صنعت کشاورزی، افزود: نمایشگاه نانو یکی از نمایشگاه‌های مهم کشور است و در وزارت جهادکشاورزی با محوریت سازمان "تات" کارگروهی تشکیل شده که ریاست آن بر عهده رئیس سازمان تات است.

وی هدف راهبردی این کارگروه را استفاده از محصولات فناورانه در حوزه کشاورزی دانست و یادآور شد: هر چند در تات تحقیقات بنیادی در حوزه نانو با رویکرد کشاورزی اجرایی شده است، ولی رویکرد اصلی ما این است که از دستاوردهای تحقیقاتی که تاکنون اجرایی شده و محصولات آنها عرضه شده است، در حوزه کشاورزی، بهره‌برداری کنیم.

ساداتی‌نژاد با اشاره به جلسه مشترک ستاد نانو در شورای معاونان جهاد کشاورزی، اظهار کرد: دکتر سرکار، دبیر ستاد نانو بخشی از دستاوردهای این حوزه را در این جلسه ارائه کرد که نمونه آن "نانو حباب" است و سازمان تات وزارت جهاد کشاورزی این محصول را در حوزه‌های دامپروری و کشاورزی کاربردی کرده و عملکرد خوبی به دست آورده‌ایم.

به گفته وی، استفاده از نانو حباب در حوزه شیلات رایج بوده است و در حوزه صنعت طیور، این فناوری کاربردی شده است.

وزیر جهاد کشاورزی افزایش ماندگاری محصولات غذایی را یکی از دغدغه‌های این حوزه نام برد و خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امیدواریم بتوانیم میوه تنظیم بازار امسال را با استفاده از نانو فناوری در پوشش میوه‌ها و افزایش ماندگاری، ارائه دهیم.

وی اضافه کرد: مردم در زمان عید به دلیل دید و بازدیدها، طیف وسیعی از میوه‌ها را مطالبه می‌کنند؛ از این رو اولین نمونه استفاده از این فناوری را در عرضه میوه تنظیم بازار خواهیم داشت.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: ما از همه شرکت‌های دانش‌بنیان و محصولات دانش پایه استقبال می‌کنیم، ضمن آنکه امسال سال دانش‌بنیان و یکی از وظایف ما توسعه این حوزه است.

وی تاکید کرد: اگر محصولاتی در حوزه کشاورزی در شرکت‌های دانش‌بنیان تولید شود، حتما در زمینه تجاری‌سازی و استفاده از آن اقدام خواهیم کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن