Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های مختلف کشاورزی استان همدان در سفر ریاست جمهوری

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های مختلف کشاورزی استان همدان در سفر ریاست جمهوری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تصویب و اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های مختلف بخش کشاورزی این استان در سفر اخیر ریاست جمهوری و هیئت دولت خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، رضا بهراملو اظهار کرد: از این میزان اعتبار اختصاص یافته ۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ۱.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت برنامه ریزی است.

وی با بیان اینکه پیش از سفر ریاست جمهوری به استان همدان پروژه‌هایی را که در بخش‌های مختلف کشاورزی نیازمند اعتبار بود احصا و جمع آوری کردیم ،افزود: در این رابطه در حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های مختلف در حوزه های مختلف کشاورزی از جمله صنایع تبدیلی ،تولیدات کشاورزی و باغبانی،شیلات ،دام و طیور ،آب و خاک شناسایی و احصا شد.

بهراملو تصریح کرد:در سفر ریاست جمهوری  به استان از این میزان پروژه ۲۰۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف کشاورزی استان همدان به  تصویب رسید.

وی با اشاره به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در این سفر برای پروژه‌های مرمت قنوات و ۲۶۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های کانال آبرسانی با لوله در سطح استان همدان یاد آور شد: اعتبارات تخصیص داده شده به استان همدان در بخش کشاورزی به صورت دوساله بوده و باید ظرف دو سال آینده از این اعتبار استفاده حداکثری داشته و تا جایی که اعتبارات پاسخگوست به منظور افزایش تولید و کاهش مصرف آب با اجرای پروژه‌ها گام های موثری برداشته شود.

بهراملو اضافه کرد:در رابطه با آبیاری نوین در سطح استان همدان تاکنون ۸۴ درصد اراضی قابل توسعه از نظر آبیاری نوین پوشش داده شده و مابقی نیز با اختصاص اعتباراتی که در سفر ریاست جمهوری صورت گرفت انجام می‌گیرد و سعی بر آن است با این میزان اعتبار  پوشش آبیاری نوین استان در اراضی قابل توسعه به ۹۰ درصد افزایش یابد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن